rekonstrukce bytového jádra

Rozhodli jste se pro kompletní rekonstrukci bytového jádra? Není se čemu divit. Řada starších bytových domů je v horším a nevyhovujícím stavu, a to jak po stránce užitné, tak i po stránce designové. Ve špatném stavu mohou být rovněž i stoupačky či elektrické rozvody, které již dávno neodpovídají platným standardům týkajícím se bezpečnosti. Zrekonstruovaný byt bude působit moderně, prostorně a především útulně. Dopřejte svému příbytku péči, kterou si po dlouhých letech služby rozhodně zaslouží.

Než se pustíme do rekonstrukce…

Rekonstrukce bytového jádra není záležitostí několika dnů, ale je třeba si na ni vyhradit dostatek času. Než se pustíme do samotných prací či si vybereme firmu, jenž nám rekonstrukci provede, je třeba se zamyslet nad našimi požadavky. Prvotně bychom si měli ujasnit, v jakém stylu chceme zrekonstruovaný byt mít. Ideální proto je prohlédnout si třeba na internetu různé projekty, které nás budou inspirovat. Další variantou je samozřejmě vypracování návrhu konkrétní firmou. Zkušený designer dovede vytvořit jedinečný, a především originální návrh, jež bude vytvořen přesně na míru vašeho bytu. Záleží čistě na našich požadavcích a také časových možnostech. Návrh vypracovaný firmou samozřejmě představuje obrovskou časovou úsporu a rovněž se vyhneme riziku, že by nebylo některé úpravy možné provést z technických důvodů apod.

Plánování je velmi důležité

Pokud plánujete rekonstrukci umakartového jádra, je vhodné se zaměřit také na to, zda chceme umakart pouze „zamaskovat“ či rozšířit celkové dispozice daného prostoru. Zamaskování je poměrně jednoduché, ale změna dispozic je již náročnější, a to jak po pracovní, tak i po časové stránce. Umakart lze samozřejmě odstranit a nové příčky lze postavit např. z ytongu či podobného materiálu. Chcete mít jistotu, že se dílo vydaří? Přizvěte si na pomoc speciální firmu, která se rekonstrukcemi bytových jader zabývá. Odpadnou z vás veškeré starosti spojené plánováním a cena za profesionální služby je velmi příznivá.

Je při rekonstrukci bytového jádra nutné stavební povolení?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Jsou případy, kdy stavební povolení vyžadováno není, ale rovněž i takové, kdy je stavební povolení nevyhnutelně nutné. V některých případech také postačí pouhé ohlášení. Kdy je tedy nutné zajít na úřad? Pokud probíhá rekonstrukce bez změny dispozic, bourání či zásahu do nosné konstrukce, lze rekonstrukci provést bez jakéhokoliv ohlášení či povolení. I v případě, že měníte pouze materiál příčky za jiný, jež je hmotnostně podobný a nemění se dispozici daného bytu, pak také nepotřebujete žádné povolení ani ohlášení. Zajít na stavební úřad však budete muset ve chvíli, kdy budete jakkoliv měnit dispozice bytu či zasahovat do nosných konstrukcí.

Během rekonstrukci si musíme dávat pozor na skryté vady

V průběhu rekonstrukce je nutné počítat s tím, že můžeme narazit na nějaký problém, který bude třeba řešit. V případě rozvodů je vhodné provést preventivní kontrolu, a to ať už v případě, že rozvody budeme měnit, tak ale i v případě, kdy potřebujeme zkontrolovat pouze jejich stav. Kamerový průzkum potrubí provádí například firma Vservis, jež se zabývá také kompletní realizací rekonstrukce bytového jádra a je schopna provést i instalatérské práce. Kamerový průzkum je vhodný nejen pro kanalizace, ale také pro drobné rozvody, které v bytě nalezneme. Díky využití speciální kamery je možné odhalit aktuální stav i případné problémy, které by se postupem času mohly zhoršit a napáchaly by tak daleko větší škody.

Rekonstrukce svépomocí či s profesionální firmou?

Rekonstrukce bytového jádra patří k poměrně obtížným úkolům a vždy je lepší najmout si odborníky v daném oboru. Přeci jen se během prací může objevit řada problémů, s nimiž si zkušení pracovníci dovednou hravě poradit. Díky profesionální firmě bude rekonstrukce také rychlejší a vy nebudete nikterak časově omezeni. V rámci rekonstrukce bude samozřejmě proveden i kamerový průzkum potrubí, abyste měli skutečnou jistotu, že je vše v naprostém pořádku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno