zasklení balkonu, lodžie
Zdroj foto: optimi.cz reference

Zasklení balkonů můžeme pozorovat na řadě bytových domů. Jedná se o velmi praktický a účinný prostředek, který ochrání balkon či lodžii proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Zasklený balkon lze využívat jako plnohodnotnou součást vašeho bytu. Uvažujete nad zasklením, ale nejste si jisti, zda vám přinese dostatečné výhody nebo vás zajímá pořizovací cena? Čtete dále a dočtete se řadu užitečných informací, jež vám pomohou s rozhodováním.

Proč si nechat zasklít balkon?

Pokládáte si otázku, proč si lidé nechávají svůj balkon zasklít? Zda-li se nejedná pouze o marketingový tah firem, které potřebují prodat své produkty? Zasklívání balkonů je velmi žádané z několika důvodů. Mezi ty hlavní můžeme uvést například nevhodnou dispozici či minimální odolnost proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. U klasických balkonů, tedy těch nezasklených, bývá v zimním období problém například se sušením prádla či pěstováním květin. V případě využívání zasklení není nutné tyto problémy řešit. Balkon je možné využívat celoročně dle libosti, tedy prakticky k jakýmkoliv účelům. Třeba takové sušení prádla na balkoně v zimě vám ušetří spoustu místa v samotném bytě, kde vám rovněž nebude vznikat nadměrná vlhkost, která není vhodná pro naše zdraví.

Typy zasklení balkonů

Zasklení balkonu může být buď rámové či bezrámové. Oblíbenější a designově přívětivější variantou je samozřejmě bezrámové zasklení balkonu. Předností bezrámového zasklení je fakt, že výsledné dílo nijak nenaruší celkový design domu, snadno se se skly manipuluje a jejich údržba je velmi snadná. Výsledný efekt je přirozený a především praktický.

Výhody zaskleného balkonu

Výhod, které by bylo možné jmenovat, je samozřejmě mnoho. Zasklením získáte užitnou plochu i během nepříznivého počasí. Již žádný nepříjemný vítr či nežádoucí déšť. Věděli jste, že zasklením můžete také snížit spotřebu energií? Je tomu skutečně tak! Zasklení působí jako dodatečná tepelná izolace, jež pochopitelně snižuje tepelné ztráty daného objektu.

Dále je možné jmenovat i omezení hluku z rušného okolí. Opět se jedná o izolační materiál, který je velice efektivní. Již žádný hluk ani prach z rušných silnic. Váš balkón bude po zasklení vždy čistý, bez nežádoucích nečistot, které by se na něj mohly vlivem povětrnostních podmínek dostat.

Životnost tohoto zasklívacího systému je v průměru 30 let. Není třeba žádná složitá údržba, ale doporučuje se čistění a občasné promazávání kolejniček. Zasklívací systém se snadno obsluhuje a manipulaci s ním zvládne skutečně každý.

Za výhodu můžeme považovat také bezpečnost celého systému. Na výrobce jsou kladeny takové požadavky, aby systémy byly co možná nejbezpečnější. I z toho důvodu jsou používána speciální a odolná skla, u nichž nehrozí riziko pořezání.

Kolik zasklení balkonu stojí?

Zajisté vás zajímá také pořizovací cena. Ta se samozřejmě odvíjí od velikosti balkonu a konkrétních požadavků. Ve většině případů se pohybuje v rozmezí 15–30 tisíc korun. Pro konkrétní cenovou nabídku je nutné nechat balkon zaměřit zkušeným technikem. Jedině tak vám můžete být vykalkulována cena odpovídající skutečným rozměrům vašeho balkónu. Neváhejte a prohlédněte si ceník zasklení balkonu, kde se dozvíte více informací.

Pro bytové domy navíc existuje možnost určité množstevní slevy, kterou družstva a SVJ hojně využívají.

Dodání a montáž

Dodací doba je závislá na mnoha faktorech, mezi něž patří i roční období. V zimních měsících je dodací doba o něco delší než v případě ostatních období. V řádu se pohybuje do několika týdnů, což vždy závisí na domluvě a přání konkrétního zákazníka.

Samotná montáž pak probíhá poměrně rychle. Během zhruba 4–8 týdnů je zasklení namontováno a připraveno k použití. Záruka je v případě zasklení poskytována na 5 let, což je velmi výhodné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno