půjčky

Plnění si svých snů patří k životu. Většina mladých lidí má takovýchto snů spousty. Jedním z těch nejtradičnějších je bezesporu ten, který se týká vlastního bydlení. Vždyť kdo by chtěl bydlet celý svůj život s rodiči? Asi nikdo. Jen málokterá dvojice mladých lidí má ovšem dostatečné finanční prostředky potřebné ke stavbě nového domu, nákupu bytu nebo rekonstrukci nějakého stávajícího objektu. Možná by se dalo namítnout, že mladí lidé mohou využít některé z hypoték. Než se ale k tomuto kroku odhodlají, vyplatí se podívat na specifické půjčky určené pro mladé. Jedná se o takzvané státní půjčky na bydlení, jež v poslední době naznaly několika zajímavých úprav. Právě na ně se zaměříme v tomto článku. Nejprve ale státní půjčky pro mladé představíme mnohem blíže.

Jaké jsou základní charakteristiky státní půjčky na bydlení?

Poskytovatelem státní půjčky na bydlení je samozřejmě stát, konkrétně Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. Momentální podoba, která byla platná ještě v loňském roce, byla pro mnohé mladé páry nedostupnou záležitostí. Podmínky se totiž jevily jako hodně přísné. Tou hlavní byla skutečnost, že pár musel mít potomka do věku 6 let. Půjčka pro mladé páry měla fakticky dvě podoby. První se nazývala Program 600 a žadatelé mohli získat v maximu 600 000 korun. Druhým úvěrem byl Program 150, v jehož rámci bylo možné dosáhnout na 150 000 korun. Konečný termín pro realizaci těchto půjček byl do 31. 7. 2018.

Změny v podmínkách pro získání půjčky

Jestliže se podíváme na úvěr z hlediska podmínek, pak zjistíme, že se do značné míry mění. Hlavní změnou je fakt, že o půjčku budou moci žádat i páry, které aktuálně nemají žádného potomka. Může se tedy jednat i o osoby žijící v registrovaném partnerství. Věková hranice žadatelů je stanovena na 36 let.

Zdvojnásobení výše půjčky

Rozhodně není možné počítat s tím, že by se dal rodinný dům postavit za 600 000 korun. Z toho důvodu stát výši půjčky zdvojnásobí a bude možné si půjčit až 1 200 000 korun. Pokud budete chtít využít půjčky na rekonstrukci, pak získáte v maximu až 300 000 korun.

Další zajímavé bonusy

V každém případě je tento úvěr v podstatě nejvýhodnější půjčka pro mladé. Vztahovat se k němu budou i zajímavé bonusy. Velmi lákavé je například narození potomka, případně osvojení si dítěte. Vztahuje se k němu možnost odečíst si z dlužné částky 30 000 korun. A jaká je výše úrokové sazby? Aktuálně je stanovena 0,75 %. Spolehnout se bude možné i při nové podobě půjčky na úrok, který nepřekročí 1 %. Situace je dána tím, že je úroková sazba vázána na referenční sazbu Evropské unie. Jedná se o úrokovou sazbu navázanou na oblastech veřejné podpory. Jde v podstatě o vstřícný krok ze strany státu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno