koberec

Většina lidí stále ještě v současnosti odpoví na otázku, jestli je podle nich koberec vhodným doplňkem do domácnosti, kladně. Současně obratem uvede celou řadu důvodů, proč tomu tak je. K těm nejpodstatnějším patří, že koberce jsou výbornými izolanty tepla, současně mají i mimořádnou schopnost tlumit hluk při chůzi, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a čtyřnohými miláčky. Velké koberce jsou ideální do místností, kde se pohybují malé děti a staří lidé, protože jsou částečně zastavěné nábytkem, takže se člověk nemusí bát možného zranění z důvodu uklouznutí.

Při výběru koberce je třeba hlídat hustotu vlasu

Při výběru koberce má klíčovou úlohu materiál, z něhož je vyroben. Obvykle se rozlišují koberce s řezaným vlasem, smyčkové, ručně tkané a tkané. Cena koberce ještě neznamená, že přímo úměrně roste i jeho kvalita, je dobré zajímat se i o hustotu vlasu, s níž je spojitá odolnost koberce vůči zátěži.

Barva koberce by měla korespondovat s lokalizací místnosti

Koberec by měl mít také odpovídající barvu a vzor. Kdežto šedá, modrá, fialová a zelená platí obecně za chladné barvy, k teplým se počítá hnědá, červená, žlutá nebo oranžová barva. Je pochopitelné, že studené barvy najdou spíše svoje využití v místnostech, jež jsou orientovány na jih či východ. Bílá barva se nedoporučuje kvůli své nepraktičnosti, černá barva působí zbytečně tvrdým dojmem.

Odpůrci koberců mohou snadno nalézt alternativní řešení

S koberci však nejsou spojeny jen samé výhody, když některé lidi odradí jejich těžší údržba. Lehce se v nich usazuje prach i rozličné nečistoty, což nedělá dobře hlavně alergikům, jejichž počet v dnešní populaci stoupá. Velmi složitě se z koberců odstraňují i různé skvrny. Alternativu ke koberci představuje využití různých podlahových krytin typu parket, laminátové podlahy nebo linolea, které jsou méně náročně na údržbu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno