aa
Jste zde:  / Finance a pojištění / NEJNOVĚJŠÍ / Předvánoční nákupy spotřebičů: Co když na ně schází finance?

Předvánoční nákupy spotřebičů: Co když na ně schází finance?

Předvánoční nákupy spotřebičů

Do Vánoc zbývá několik posledních týdnů a prodejci v kamenných prodejnách i e-shopech si mnou ruce. Stejně jako kterýkoli jiný rok, registrují větší odbyt a poptávku po prodávaném zboží. Zároveň také přicházejí s předvánočními akcemi a slevami, díky nimž si spotřebitelé mohou vybavit třeba i domácnost doslova za hubičku.

Americké akce pronikly na český trh

Předvánočnímu nákupnímu šílenství nepochybně nahrávají také typické akce, které měly doposud místo pouze „za velkou louží“. Na mysli máme třeba Dny dopravy zdarma, které letos připadly v mnohých e-shopech na dny od 13. až do 15. listopadu. Velmi podobná bude situace s tzv. „Black Friday“. Ten by u nás měl naplno propuknout 24. listopadu. Někteří prodejci a majitelé e-shopů však se slevami čítajícími několik desítek procent přišli už nyní. Propadli jste nákupnímu šílenství? Poradíme, jak ho zvládnout s omezeným rozpočtem a co dělat, pokud vám peníze chybí.

Na nákup s kreditkou, na splátky anebo se schváleným úvěrem

Co si budeme nalhávat – období před Vánoci je pro drtivou většinu tuzemských domácností tím vůbec nejnáročnějším obdobím z celého roku. Naše peněženka i bankovní konta zeje po vánocích a oslavách Nového roku prázdnotou. Co ale dělat, když nám příliš financí nezbývá ani před plánovanými nákupy? Řešení máte rovnou několik:

  • Odříkání: Už naše babičky razily heslo, že na co nemají, to si jednoduše nepořizovaly.   Mnozí se jejich hesla drží i dnes. Co když ale v obchodě jednoduše nemůžete nechat vysněný model mobilního telefonu, ultra super televizi za pár kaček anebo ledničku, která vám nedávno odešla bez rozloučení? Pak se nabízí jedna z následujících alternativ.
  • Nákup na splátky: Spousta kamenných prodejen, ale také některých e-shopů nabízí možnost nákupu na splátky. Pokud peníze jednoduše nemáte u sebe, domluvíte se na pravidelných měsíčních splátkách. Věc můžete s klidem užívat, hradit ji budete ale postupně. Pokud zrovna v dané prodejně neexistuje akce, kdy pořízenou věc nepřeplatíte, počítejte s tím, že nákup na splátky není úplně zadarmo.
  • Nákup s kreditní kartou: Spousta spotřebitelů si plete kreditní a debetní kartu. Pokud vlastníte kreditku, měli byste vědět, že u ní existuje možnost povoleného přečerpání s bezúročným obdobím. To zpravidla činí tři týdny nebo i více. PO tuto dobu neplatíte bance úrok a za vypůjčené peníze můžete pořídit vše, co vám v domácnosti schází. Pokud byste však bezúročné období přečerpali, připravte se na poměrně vysoké úroky.
  • Úvěr nebo půjčka: Posledním způsobem, jak nakoupit zboží v akci i bez vlastních prostředků je úvěr anebo spotřebitelská půjčka. Vzít si můžete půjčku krátkodobou, bankovní i nebankovní. Pokud už se pro danou možnost rozhodnete, nezapomeňte využít akcí, které jednotlivé společnosti požádají. Pojďme se společně podívat na ty aktuální.

První půjčka zdarma anebo peníze zpět

Například společnost Provident nabízí první půjčku zdarma. Co to znamená? Že jde o půjčku s nulovými úroky i poplatky. Totožná je situace také u společnosti Creditair. U společnosti Proficredit naopak získáte třeba až 27 000 za řádné splácení. Jinde vám dají ke schválené půjčce třeba stylové tričko anebo vás zařadí do slosování o hodnotné ceny. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – vybavíte si domácnost se slevou a ještě můžete čerpat zajímavé výhody anebo vyhrát hodnotné ceny.

Příspěvek byl připraven v spolupráci s portálem Bezvamoney.cz – nezávislým srovnávačem finančních produktů. Na portálu tak naleznete výhodné pojištění ale také srovnání běžně vyhledávaných typů půjček jako půjčka před výplatou, půjčka bez doložení příjmů, půjčka bez uvedení účelu a mnohé jiné.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 komentáře

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Karla

    / Odpovědět

    Provident je super dokud se nezamotáte, pak už je to horší a horší.

  • Pingback

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení