pračka

Nic netrvá věčně a také domácí spotřebiče nemají bohužel neomezenou životnost. Čas od času je proto nutné investovat do nákupu nového. Ocitli jste se zrovna v situaci, kdy dosloužila vaše pračka? Při výběru nové byste se měli orientovat podle několika měřítek, když cena by rozhodně neměla být tím jediným.

Pro malé byty je vhodným řešením vestavná pračka

V dnešní době se těší značné oblibě vestavné pračky, které se hodí především do bytů, kde je omezený prostor. Jejich předností je hlavně nenápadnost, jež je vykoupena vyšší pořizovací cenou. Stále ještě nicméně převládají volně stojící pračky, které se dále dělí na pračky s horním plněním a předním (bočním) plněním. Druhé jmenované bývají zpravidla vybaveny nejen základní výbavou, ale mají i celou řadu chytrých funkcí. Při koupi tohoto typu pračky je nutné pamatovat na to, že si otevírání dvířek do boku žádá značný prostor.

Pračka A+++ šetří spotřebu energie

Pokud je pro zákazníka důležitým měřítkem pořizovací cena, neměl by opomenout ani energetickou náročnost. Na trhu jsou pračky A+++, A++, A+, když nejúspornější je varianta A+++. Ta je sice nejdražší, ale v dlouhodobém časovém horizontu se vyplatí. Dalším kritériem je hlučnost, která u modernějších praček nepřesahuje 50 dB.

Náš tip: S koupí nové pračky budete pravděpodobně přemýšlet nad tím, jaký prací prostředek zvolit. Důležité je, aby odstranil skvrny při nízké aj vysoké teplotě, zachoval vlastnosti vláken oblečení stejně jako jeho barvu. Zároveň by však neměl zanést komponenty pračky. Existuje množství variant pracích prášků – ať už na spodní prádlo, sportovní oblečení, tmavé a černé oblečení, jemné oblečení a hedvábí, vlnu, bavlnu, syntetiku. Vybrat si můžete na základě konzistence z pracích prachů a gelů. Doporučujeme vám vybírat si kvalitní prací prostředky a dodržovat jejich dávkování podle výrobce.

Objem bubnu by měl odpovídat velikosti domácnosti

Žijete v domácnosti sami nebo naopak máte velkou rodinu? Tato informace je důležitá kvůli volbě vhodné velikosti bubnu. Bezdětnému páru bude stačit kapacita okolo 4 kg, kdežto do větších domácností již je třeba doporučit pračky s hmotností prádla od 6 kg výše.

Klasické motory již nejsou v módě

Na hlučnost a spotřebu pračky má zásadní vliv motor. Kromě klasických motorů se dnes objevují i invertorové motory a direct drive motory. Invertorové jsou tišší a mívají nižší spotřebu. U direct drive motorů je motor v ose bubnu, který pohání bez řemenu i řemenice, což se projevuje nižšími vibracemi a hlučností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno