jak správně větrat

Mnoho lidí v posledních letech využilo výhodných dotačních programů k tomu, aby zateplilo svá obydlí, a to jak fasády, tak s ohledem na nezbytnou výměnu oken. Tento krok je z hlediska úspory jistě správnou cestou, pouze je třeba myslet na to, že tím výrazným způsobem změníme vnitřní klima. V důsledku toho je více než kdy jindy myslet na pravidelné větrání. Bez něho totiž může náš interiér trpět nadměrnou vlhkostí a tedy vznikem plísní, ale v budoucnosti se může objevit také takzvaný syndrom nemocných budov. Pokud však nechcete neustále myslet na otevírání oken, přinášíme vám tipy na dvě varianty, jak problém vyřešit.

Větrací klapky do vašich oken

větrací klapkyvětrání okenPrvní zajímavou a velmi vyhledávanou možností jsou takzvané větrací klapky, které se montují do oken, a to již do těch usazených. Výhodou je, že nijak nesníží jejich samotné izolační vlastnosti, dokážou fungovat samoregulačně bez potřeby zdroje energie a samozřejmě výrazným způsobem sníží vlhkost. Samozřejmostí je i fakt, že toto řešení výrazně přispívá k bezpečnosti, jelikož okna jsou během tohoto větrání stále zavřená a přitom vzduch v interiéru cirkuluje tak, jak cirkulovat má.

Druhou možností je solární ventilace

Druhou variantou, kterou lze využít, je takzvaná solární ventilace. Zde se jedná o propracovanější systém, který však také nevyžaduje žádné dodatečné náklady – využívá bezplatnou sluneční energii. Dokáže pomoci hned v několika oblastech, kdy samotným základem je potřeba eliminovat vaše orosená okna, která jsou prvním příznakem větší vlhkosti. Řešení totiž výrazně sníží vzdušnou vlhkost. Dále ale dokáže vzduch v místnosti také výrazným způsobem ohřívat, díky čemuž interiér vysouší a eliminuje tak vznik plísně. Druhým pozitivem této funkce je ta, že rázem šetříte i náklady na vaše primární vytápění, ať už se jedná o plyn, elektřinu, tuhá paliva, nebo využíváte dnes nejdoporučovanější tepelná čerpadla.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno