dětské postele

Spánek nahoře je pro děti skvělý bonus. Každý kluk i holka chce vyzkoušet vysněný zážitek a strávit noc na vyvýšeném lůžku. Je jedno, jestli se potomkovi rozhodnete pořídit patrovou postel nebo třeba rovnou sáhnete po dvoupatrové variantě pro sourozence. Obě děti potěší vzhledem i možností spát blíž ke stropu.

Typy vyvýšených postelí

Lůžko na výši nemusí nutně znamenat dvoupatrovou postel. Dneska už je daleko častější variantou patrová postel pro děti s jedním lůžkem nahoře. A není to žádné překvapení, když si lidé v Česku obvykle pořizují jedno, maximálně dvě děti. Proto se i výrobci nábytku přizpůsobili jejich potřebám.

Přesto stále v nabídce prodejců nábytku najdete i klasické dvoupatrové postele, tedy dvě lůžka nad sebou. Obě varianty jsou u dětí oblíbené, protože milují spánek na netradičních místech. Zajímavou možností je taky dvojlůžko na platformě, které se hodí do prostorů s vysokými stropy. Toho ostatně využívají děti i dospělí.

Dvoupatrová postel pro sourozence

Dvojice dětských postelí nad sebou je pro sourozence ideální. Nezabírá tolik místa na podlaze v pokoji, takže dětem zůstane hodně místa na hraní, i když má každý vlastní plnohodnotnou postel. Kromě toho dvě postele nad sebou přes den poslouží jako hrad, dům, loď nebo jiné místo přetvořené díky dětské fantazii.

Možná vás napadá, že se děti budou určitě hádat o to, kdo bude moct spát nahoře. Tomu můžete snadno předejít. Dohodnete si s potomky střídání, třeba po týdnu. Obě děti budou spokojené, a navíc je naučíte dělit se o věci s ostatními. Tím jako rodiče zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Patrová postel pro jedináčka

Pro jedno dítě je postel v patře taky dobrým řešením. Hlavně, pokud máte pro dítě menší pokoj, ušetříte místo. Pod lůžkem totiž zbude dost místa na police, regály, ale i psací stolek. Všechen nábytek tím pádem nebude zabírat místo v ostatních částech místnosti a volná zůstane i větší část podlahy.

Kromě úložného prostoru pod postelí některé patrové postele pro děti nabízejí také úložiště přímo uvnitř. Často je to skříň přimknutá těsně k čelu lůžka nebo pod ním. Zajímavou variantou jsou taky zásuvky ve schůdcích nahoru k posteli. Tahle varianta je navíc bezpečná. Dítě totiž nemusí lézt po žebříku a může se cestou přidržovat zábradlí.

Oblíbené barvy dětských patrových postelí

Nejoblíbenější jsou dětské patrové postele, které kombinují dvě barvy. Stejně je tomu většinou i u ostatního nábytku do pokoje. Děti mají rády obvykle jednu barvu, kterou si pak vybírají jako jedinou výraznou v pokojíku. Patrové postele proto sázejí na kombinaci bílé s modrou, tyrkysovou, zelenou nebo růžovou. Neutrální je pak černobílá, která je ale pro většinu dětí moc smutná.

Druhou oblíbenou variantou jsou jednobarevná provedení. Tady jednoznačně vedou přírodní textury dřeva, v čele se smrkem a borovicí. Lepší jsou světlejší varianty. Dětem ale nevadí ani postel zalitá výrazným odstínem, líbí se jim třeba hráškově zelená nebo krémová, případně světle modrá. S poslední jmenovanou ale opatrně, aby nepůsobila studeně.

Tip na závěr

Pokud se v budoucnu rozhodnete pořídit dětem patrovou postel, dejte si pozor na osvětlení. Vysoko položené lůžko totiž spolehlivě zastíní vše, co je pod ním i nejbližší okolí. Když zároveň budete mít smůlu a dostane se do dráhy hlavního světla v pokoji, je to malér.

Proto se k patrové posteli vyplatí pořídit světlo na zeď. To můžete umístit i na stěnu pod patrovou postelí, kde spolehlivě zastoupí stropní lustr. Nástěnná světla navíc mívají barevné vzory, nebo dokonce potisk s oblíbenými dětskými hrdiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno