odhlučnění
Zdroj: Madhourse / Shutterstock.com

Stavíte nový dům nebo provádíte rekonstrukci? Pokud chcete, aby vaše bydlení bylo opravdu moderní a odpovídalo všem aktuálním technickým standardům, je rozhodně vhodné zvážit také odhlučnění. Myslete na to, že hluk je nepřítelem pro náš odpočinek a může se stát rychle obtěžující. Zejména v případě, pokud nebydlíte v domě sami, je rozhodně žádoucí odhlučnit stěny nebo podlahu či strop. Aby vše bylo odhlučněno efektivně, je potřeba k tomu přistoupit komplexně.

Posouzení odborníkem a volba vhodného řešení

U odhlučnění platí, že je to vysoce individuální záležitost pro každou stavbu a pro každou situaci. Právě proto je důležité, aby před samotnou realizací byl přizván odborník na akustiku, který dokáže posoudit, jaké technické řešení bude ideální ve vašem případě. To by měla sama o sobě zvládnout realizační firma, která vám bude odhlučnění provádět. Je to základní předpoklad pro to, abyste své peníze investovali dobře a mělo to požadovaný efekt. Nejlepší zvuková izolace představuje pro každý typ odhlučnění něco jiného. Je rozdíl, pokud chcete odhlučnit stěnu, strop či podlahu. Všude se totiž šíří jiné zvuky, kterých se chceme zbavit. Je opravdu velký rozdíl, pokud chcete odhlučnit mluvené slovo, které se šíří skrz stěnu, nebo pokud chcete naopak odhlučnit kroky chůze, které slyšíte z patra nad vámi. Základem tady vždy je:

  • Zvolení vhodné konstrukce odhlučnění
  • Výběr vhodných materiálů pro odhlučnění

Některé materiály spíše tlumí, některé naopak hluk pohlcují. Pokud budete odhlučňovat stěny, používají se různé typy konstrukcí, kdy v základu se jedná o kontaktní nebo bezkontaktní konstrukci. Vše by měl vždy posoudit odborník a zvolit vhodné řešení i materiál.

Podlaha může být záludná

Jak jsme již nastínili výše, protože charakteristika zvuku, který se šíří skrz podlahu, bývá jiná, než je tomu v případě stěn, může být někdy odhlučnění těchto hluků klíčové pro absolutní pohodu. Řešením je odhlučnění podlahy, které kombinuje neprůzvučné a zvuk pohlcující materiály. Díky tomu lze dosáhnout co nejvyššího odhlučnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno