kvalitní ložní povlečení

Mnoho lidí se při zařizování ložnice věnuje spíše vizuálním prvkům a zapomíná na praktickou stránku a přitom tu nejdůležitější – kvalitní vybavení postelí. Postel je totiž místo, kde trávíme třetinu každého dne a je proto dobré zajistit si kvalitní spánek nejen volbou vhodné matrace a roštu, ale i dalších neméně důležitých prvků.
Mezi dnes již základní vybavení ložnic totiž patří i ty praktické doplňky, jako jsou chrániče matrací, případně nepropustné či froté prostěradlo. Stejně důležitá je pak volba ložního povlečení, které nemusí sloužit výhradně jako ozdoba.

Chránič matrace

Prodyšný chránič matrace s nepropustnou vrstvou
Prodyšný chránič matrace s nepropustnou vrstvou

Matrace sama o sobě má určitou životnost, po kterou si udržuje svoje vlastnosti. Díky chráničům matrace lze však její funkčnost prodloužit. Klasicky se chránič matrace vyrábí tak, aby se dal snadno nasadit a sejmout – lze jej totiž mnohem snáze čistit a tím udržovat ložnici v čistotě. Velice vhodné jsou chrániče matrací pro alergiky, jelikož vypráním se snadno zbavíte prachu a roztočů.
Nepopiratelné hygienické hledisko není ovšem to jediné, v čem chránič matrace vyniká. Matracové chrániče jsou standardně vyráběny tak, aby byly nepropustné, avšak naspodu si uchovaly prodyšnou vrstvu, aby mohla matrace dýchat. Díky tomu můžete chrániče využít, máte-li doma malé děti či seniory. Z tohoto pohledu jsou však vhodné i v hotelnictví, kde se pak snáze zachová čistota.
Prodyšný chránič matrace s nepropustnou vrstvou

Ložní povlečení

Kvalitní ložní povlečení je důležité pro pohodlný spánek. Proto je vhodné se při výběru zaměřit nejen na jeho vizuální stránku, ale především na kvalitu zpracování, materiál, ze kterého je vyrobené, a tak dále.
Kvalitní provedení povlečení z bavlny je tím nejoblíbenějším, především kvůli absorpčním vlastnostem bavlny. Bavlněné povlečení v zimě hřeje a v létě se pod ním nezpotíte. Praktické využití nabízí froté prostěradlo, které je velice jemné a navíc díky materiálu jej není třeba žehlit. Naopak ložní povlečení vyráběné ze saténu zajišťuje komfortní spánek díky své jemnosti.

Přikrývky

V závěru lze snad už jen říci, že kromě chráničů matrace a ložního povlečení je vhodné vybírat i kvalitní polštáře a přikrývky. Nejvhodnějším materiálem ke spaní jsou přikrývky z dutého vlákna, vhodné pro alergiky a snadné na údržbu. Silnějším alegrikům se pak doporučují přikrývky aloe vera, které obsahují výtažky z této rostliny, které zmírňují i některé další zdravotní obtíže.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno