obklady

Keramické obklady využije ve své domácnosti téměř každý. Hodí se zejména do koupelen a kuchyní, zajímavé obklady však své uplatnění najdou také v předsíni a využít je můžete jako zajímavý doplněk obývacího pokoje.

Obklady se vyrábějí glazované (pálí se za menších teplot), neglazované, slinuté (materiál je lisován za vysokého tlaku a následně vypálen za vysokých teplot) i slinuté glazované. Odolnost se uvádí zejména v otěruschopnosti (platí pro glazované obklady), v absorpci vody – nasákavosti a dále obecně v odolnosti vůči zátěži, úderům či poškrábání.

Obklady se dnes vyrábějí v různých rozměrech a tvarech – malé, středně velké i velkoformátové, čtverce, obdélníky i zcela atypické. Jako zajímavý designový doplněk se k běžným rozměrům obkladů vyrábějí okrasné úzké lišty. Jedná se obklady v běžné délce s výrazně menší šířkou, které jsou zdobeny buď bohatým vzorem (listela) nebo reliéfem (bombato) a usazují se ve výši očí. Pokud se vám ale takové řešení zdá příliš všední, nabízí se další výběr moderních obkladů.

obklady

Velký formát do koupelny i do kuchyně

Slyšeli jste už o velkoformátových obkladech? Mluví se o nich zejména v souvislosti s koupelnou, ale stejně dobrou službu odvedou i v moderní kuchyni. Velkoformátové obklady znamenají méně spojů a tedy i méně prostoru, kde se usazují špatně odstranitelné nečistoty. Spáry vám nebudou chybět ani z estetického hlediska, obložená stěna působí díky velkému formátu dlaždic celistvě.

Velkoformátové obklady mívají opravdu velkorysé rozměry, obdélníkové např. 40 x 80 cm, 75 x 150 cm či 120 x 240 cm, čtvercové např. 60 x 60 cm či 120 x 120 cm. Pokud si mezi obklady ve velkém formátu nevyberete, zkuste se poohlédnout po velkoformátové dlažbě, která se dá na obklady stěn rovněž použít.

3D obklady jako zajímavý designový prvek

Přemýšlíte nad tím, jak dodat na zajímavosti jednobarevnému interiéru? Moderní 3D obklady zaručeně zaujmou, ať už jsou použity jako jeden dělící pruh nebo jako povrch celé stěny. Celkový dojem ale netříští a neodvádějí pozornost ke konkrétní části interiéru.

Nesmrtelný dekor dřeva

Láká vás dřevěný dekor, ale připadává vám, že ho má doma kdekdo? Hledáte něco jedinečného, ale zároveň tradičního? Zaměřte se na obklady v imitaci dřeva. Krása dřevěné kresby spojená s odolností keramického obkladu najde využití na mnoha místech v interiéru – v koutě s barovým pultem, v okolí krbových kamen či na stěně s knihovnou.

obklady

Kvalitní obklady

Mezi kvalitní výrobce výše zmíněných obkladů patří italský výrobce Atlas Concorde, který vyrábí velkoformátové, 3D i luxusní obklady (kolekce Mark, Room, Room 3D, Marvel Edge a další). Velmi kvalitní výrobky můžete dále očekávat od portugalských firem Margres a Love, španělského výrobce Inalco či české společnosti Keraservis , která se specializuje na kompletní řešení koupelen – od návrhu po realizaci. Keraservis má ČR 3 showroomy, kde si můžete prohlédnout vybrané obklady na vlastní oči.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno