aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Služby / Proč začít doma používat 3D tiskárnu

Proč začít doma používat 3D tiskárnu

3d tiskárna

Uživatelů, kteří si pořizují do domácnosti 3D tiskárnu stále přibývá. Důvodů je pro to hned několik. Jedním z hlavních faktorů čím dál větší oblíbenosti těchto zařízení je jejich klesající cena. Již neplatí, že 3D tiskárnu si mohou dovolit pouze firmy. Z několika desítek tisíc korun, za které se 3D tiskárny pořizovaly před několika lety, jejich cena klesla až na hranici 6000 Kč. U stavebnic 3D tiskáren z Číny je pak možné se dostat i na poloviční ceny.

Proč ji ale začít v domácím prostředí pravidelně využívat, k čemu může být užitečná a jaký typ vlastně vybrat? Odpovědi se dočtete v následujícím článku.

Co je možné tisknout?

3D tiskárny přinesly revoluci do  řady oborů a odvětví – od lékařství, přes stavitelství, až po gastronomii. Jak ale toto zařízení můžete prakticky využít doma? S 3D tiskárnou lze vyrobit téměř vše, na co si vzpomenete – menší i větší součástky, postavičky, dekorace, ozdoby… Možností je dlouhá řada.

Obrovskou výhodou je, že k tomu, abyste začali s 3D tiskem navíc ani nemusíte umět obsluhovat CAD programy. Na internetu jsou totiž k dispozici zdarma či za malou úplatu tisíce již vytvořených modelů. Stačí trochu zapátrat a jistě si vyberete. Pokud si navíc časem osvojíte základy 3D modelování, můžete si vytvářet součástky a náhradní díly přesně na míru, což je pro domácí kutily jistě velice lákavé.

3D tiskárny jsou také velmi populární mezi rodiči s dětmi, jelikož knihovny 3D modelů nabízejí i řadu hraček, postaviček a skládaček. Jedná o zajímavý způsob, jak děti zabavit a podpořit jejich kreativitu. Na trhu jsou k dostání i 3D tiskárny přímo pro děti, které se snadno ovládají a disponují rozsáhlým katalogem hraček, které je na nich možné vytisknout. 

Jakou 3D tiskárnu vybrat?

Co se týká výběru tiskárny, máte v zásadě dvě možnosti. Můžete si pořídit již sestavený model, či zakoupit tiskárnu ve formě skládačky a ušetřit. V tomto případě vám dorazí krabice s díly, které je nutné smontovat dohromady a propojit kabely. Neobejdete se však bez jisté míry technické zdatnosti. Nevýhodou je, že tyto tiskárny jsou často dodávány s nedostačujícími či nejasnými návody. Uživatel je pak často nucen pátrat v internetových diskuzích a dohledávat doplňkové informace. Pokud se sestavování tiskárny obáváte, zvolte raději některý z již postavených modelů. Ty jsou sice dražší, nicméně máte jistotu, že budou bez problémů fungovat od samého začátku.

 

Na jaké parametry se zaměřit?

Při výběru 3D tiskárny pro domácnost sledujte zejména to, jaké materiály tiskárna podporuje, jaká je velikost tiskové podložky, zda je podložka vyhřívaná a jaká je kvalita tisku (resp. tloušťka vrstvy). Neméně důležitá je také rychlost tisku. Čím je tisk kvalitnější, tj. čím tenčí vrstvy tiskárna nanáší, tím je také časově náročnější. 3D tiskárny tisknou pomocí takzvaných 3D strun, kterým se říká také filament. Ty jsou dodávány na špulkách o různých hmotnostech. Náplně do 3D tiskárny jsou k dispozici v různých materiálech, barvách a průměrech (nejčastěji 1,75mm a 2,85 mm). Nejpopulárnější jsou tiskové struny z materiálů ABS a PLA.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení