nejlevnější energie

Léto už je nenávratně za námi, kdežto před námi je zima a s ní neodmyslitelně spojená topná sezona a večerní svícení, díky brzkému stmívání.

Každá domácnost chce samozřejmě mít co nejmenší spotřebu za plyn i elektřinu, a to mnohdy na úkor vlastního pohodlí, tedy co nejméně svícení a vytápění často jen některých místností.

Je ale opravdu nutné šetřit takto, nebo je lepší odebírat levnější elektřinu a plyn od jiných dodavatelů?

Cena elektřiny je závislá na více složkách

Cena za elektřinu je složená z více složek, dvě nejhlavnější tvoří silová elektřina a jiné regulované složky. Silová elektřina je utvářena především trhem, tedy za jakou cenu je pořízena dodavatelem na burze. Tato složka tvoří necelou polovinu částky, kterou pak my, koneční spotřebitelé vidíme na faktuře. Regulované složky pak tvoří převážnou část finální ceny a jsou každoročně upravovány Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). V oblasti regulovaných složek jsou zahrnuty poplatky za distribuci a mimo jiné také příspěvek na obnovitelné zdroje energie. Ceny silové a regulované elektřiny na sobě nezávazně klesají, či naopak stoupají, na konečné ceně elektřiny se také odráží region.

Ceny plynu nejsou stabilní

Většina domácností si již zvykla, že s počátkem Nového roku roste hlavně cena plynu. Zdražení může mít na svědomí jak distributor, tak i dodavatel plynu, bohužel na ceně plynu se odráží cena ropy i situace ve světových trzích. Je tady těžko předvídatelné, k jakému cenovému skoku dojde.

Porovnáním cen energií dokážete omezit výdaje

Mnoho internetových portálů nabízí podrobné porovnání cen různých dodavatelů energií i kalkulačku, která Vám doporučí způsob jejich využití co nejefektivněji. Zkuste to také a uvidíte, zda Vám to také pomůže ušetřit.

Podle posledních srovnání je nejlevnějším dodavatel elektřiny a plynu v distribučním území ČEZ společnost 3E – Europe Easy Energy, nejdražším dodavatelem je naopak Pražská energetika.

Více o srovnávání cen energií najdete na http://www.usetreno.cz/

PARTNER: Srovnání cen energií

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Zdroj: Foto mediastore


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno