jak vybrat správnou matraci

Už ani nepamatujete, kdy jste se naposled dobře vyspali? Bolí vás záda a vlastně celé tělo? Pořiďte si novou matraci a postel. Investujte rozumně a zařiďte si kvalitní spánek, po kterém všichni toužíme. Před pořízením matrace si uvědomte, jaké jsou vaše priority. Vždyť dnešní trh je tak pestrý a nabízí nesčetné druhy produktů.

Nechte si poradit

Nákup matrace není zrovna snadný, záleží na mnoha faktorech. Pořídili byste si stejnou matraci jako před lety anebo toužíte po zbrusu nové a supermoderním modelu? Jen málokdo si koupí stejný výrobek, trendy se neustále mění a technologie vylepšují, proto si můžete dopřát senzační matrace v dokonalém provedení a ještě k tomu za příjemnou cenu.

Co je důležité vědět? Rozměry, jako jsou šířka, délka a výška matrace. Pokud budete na modelu spát každý den, potřebujete rozhodně kvalitnější výrobek. Pro občasné spaní postačí produkty v nižších cenových hladinách. Ale pozor, ne vždy znamená nižší cena horší kvalitu! Rovněž zvažte také podklad. Máte lamelový, laťkový či jiný rošt? I to hraje velikou roli. Ne všechny matrace snesou takový anebo makový rošt. V neposlední řadě záleží i na vašem názoru a pocitu. Existuje zboží odvádějící vlhkost, omezující vznik roztočů, to vše je vyrobeno z nezávadných materiálů.

Na co si dát pozor?

jak vybrat matracePředtím, než vejdete do obchodu anebo začnete s prohlídkou produktů na internetových stránkách e-shopů, zaměřte se na tvrdost matrace. Pokud jste v kamenné prodejně, klidně na ni ulehněte a pozorujte své pocity. Spolehněte se na radu, že lidé vážící více kilogramů by se měli zaměřit na tvrdší modely, zatímco jedinci vážící méně kil, si mohou dovolit měkčí kousky. Možná jste nevěděli, když rádi spíte na břiše a zádech, měli byste si koupit také tvrdší zboží. Měkké matrace jsou vhodné pro spaní na boku, chrání klouby a doporučují se lidem staršího věku. Délka matrace musí pasovat na velikost postele, nesmí přečnívat ani chybět. Jestliže bude o 10 – 20 centimetrů delší než vaše výška, splní všechny ideály. Klasická šířka je 90 centimetrů na jedno lůžko, samozřejmě záleží na hmotnosti člověka.

Dnešní prodejci nabízejí prodyšné matrace s termoregulačními vlastnostmi. Zákazníci se často ptají na oboustranné modely a údržbu. Rozhodně není na škodu zboží se snímatelným potahem, alergici by si měli dát pozor na materiály obsahující alergeny. Kvalitní prodavač by vám měl odpovědět na všechny otázky, protože matrace a postele nekupujeme každý den.

Pěnové anebo taštičkou modely?

Pokud navštívíte spolehlivého prodejce, můžete se spolehnout na špičkové produkty vyrobené z nejmodernějších materiálů. Pěnové kousky mají zářezy, ve kterých jsou speciální výplně. Tyto modely se postarají o správné podepření těla. Možná jste už slyšeli o matracích s nanočásticemi stříbra, které eliminují vznik roztočů a bakterií. Navíc jsou k dostání i v bio kvalitě, proto jimi nepohrdnou alergici. Velké oblibě se těší pružinové matrace nabízející kvalitní spánek a přívětivou cenu. Taštičkové produkty se pyšní pružinami rozloženými do malých taštiček, které jsou obloženy pěnou. Jako zákazník oceníte jejich dlouhou životnost a prodyšnost.

Spánek na pěnových matracích, to je balada pro tělo i duši. Pokud si myslíte, že by se vám hodily modely s klasickou PUR pěnou, tak na to zapomeňte. Podívejte se na výrobky ze studené pěny, která ohromí větší hustotou, dlouhou životností, vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a super odpružením. Toužíte po dokonalosti? Zaměřte se na modely z viscoelastické neboli líné pěny. Takováto pěna umí změnit svou tvrdost v závislosti na teplotě těla. Díky této vlastnosti zabraňuje vzniku proleženin a vylepšuje krevní oběh. Za zmínku stojí latexové a kokosovolatexové produkty. Máte-li v plánu pořízení kvalitní matrace, myslete i na rošt a postel jako celek. Dopřejte si kvalitní spánek a začněte každičký den s úsměvem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno