ložnice

Nedílnou součástí postele a ložnice vůbec je povlečení. Kromě klasické bavlny je hodně oblíbené krepové povlečení. Nejen pro svůj zvláštní vzhled, kdy se v pruzích střídá hladký a nařasený povrch, ale také pro snadnou údržbu.

Spousta z nás nesnáší žehlení. Ať už jde o trička, kalhoty či jiné drobné kousky. A co teprve ten boj, kdy se snažíte vyžehlit ten obrovský povlak na peřinu? Jste celí zpocení, snažíte se a stejně tam zůstane nevyžehlený kousek. Zapomeňte na to a pořiďte si krepové povlečení.

Proč je krep tolik oblíbený?

Kromě neotřelého vzhledu, který ložnici dodá zcela nový vzhled, je důvodem snadná údržba. Krep je vyroben z namačkané látky. Poznáte ho díky střídání hladké a nařasené části v pravidelných pruzích.

Kromě vzhledu hraje v oblíbenosti roli také snadná údržba. Krepové povlečení totiž jen vyperete, během chvíle usušíte a pak s ním šup rovnou do skříně. Nemačká se, takže není třeba ho žehlit. Co víc si hospodyňka může přát?

postel

Pozor na složení! Není krep jako krep

Na trhu totiž najdete hned dva druhy krepu. Jeden z nich je vyroben ze 100% bavlny, druhý ze směsových tkanin nebo 100% polyesteru. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Bavlněný krep

To je ta správná volba. Má stejné vlastnosti jako povlečení z hladké bavlny. Je krásně prodyšné, dobře saje vlhkost a na dotek je příjemné. Má skvělé izolační vlastnosti, takže vás v létě ochladí, v zimě udrží teplo.

Díky tomu, že je dobře prodyšné, hodí se i pro alergiky a astmatiky. Jen si na krep možná budete muset zvyknout.

Krep z polyesteru nebo směsi

Takové povlečení je drsnější, méně prodyšné a v létě vás neochladí. Je samozřejmě levnější a jeho životnost je kratší.

Jak o krepové povlečení pečovat?

Abyste se z něj dlouho těšili, věnujte mu tu správnou péči.

  • Před prvním použitím ho vyperte na 60°C.
  • Při každém praní nezapomeňte zapnout knoflíky nebo zip.
  • Použijte prací prostředek na barevné prádlo.
  • Nevěště ho za rohy, tvar by se zdeformoval.
  • Nedávejte ho do sušičky, uschne samo a rychle.

Když už se rozhodnete pro krepové povlečení, přečtěte si složení. Zainvestujte nějakou tu korunu navíc do bavlněného krepu. Investice se vám vrátí. Povlečení vám bude dělat radost delší dobu, a navíc se budete probouzet příjemně odpočatí. Nabídka barev a designů je široká, vybere si úplně každý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Také mám ráda krepové povlečení, kupuji to z bavlny. Nemačká se a je vhodné pro celoroční užití. Tereza

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno