výtah

Bydlíte v panelovém domě, rodinném domku a řešíte možnost pořízení výtahu, nebo jeho modernizaci? Nevíte, jaký výtah pořídit a ani se nevyznáte v pojmech a možnostech? Ideální je najít výrobce, který výtah namontuje a postará se i o jeho následnou údržbu.

Jedním z takových společností je i KONE. Posláním této společnosti je zlepšovat pohyb osob. Společnost má pobočky ve více než 60 zemích světa a poskytuje bezpečný, komfortní a spolehlivý pohyb lidí v budovách i mezi nimi.

Co je výtah?

výtahJinak řečeno zdviž nebo prostředek, který patří do kategorie zdvihadel. Užívá se pro přepravu osob nebo nákladů šikmým nebo svislým směrem po pevné dráze.

Můžeme jej také definovat jako plošinu, která je tlačena nebo tažena mechanickými prostředky. Nejčastěji se jedná o lana, řetězy nebo hydrauliku.

Jak vybrat výtah?

Volit můžete mezi klasickým výtahem nebo plošinou. Záleží také na pohonu a umístění výtahu.

Pohon výtahu

Pro jeho výběr jsou rozhodující dva faktory. Finanční možnosti a prostor, který máte k dispozici. Podle toho můžete vybírat mezi hydraulickým, lanovým, šnekovým a řetězovým výtahem. Abyste měli jistotu, že volíte správně, poraďte se s dodavatelem. Zhodnotí situaci odborným pohledem a řekne Vám, který výtah je nejlepším řešením.

Umístění výtahu

Kde výtah bude? Venku nebo uvnitř? Výtahy s vnější výtahovou šachtou ovlivní celkový vzhled stavby, vezměte to v potaz.

I na příkonu záleží

Příkon jednotlivých výtahů se může hodně lišit. Projeví se nejen na pořizovací ceně výtahu, ale i na budoucí spotřebě energií. Vše pečlivě propočítejte.

Výtah nebo plošina

Výtah musí splnit přísné požadavky státních norem. Musí mít dvoje dveře a je třeba u něj v pravidelných a předem stanovených intervalech provádět revize a kontroly.

Plošiny jsou co do požadavků norem méně náročné a na první pohled ani nemusíte poznat, že jde o plošinu. Rozdíl se projeví v ceně a rychlosti.

Výtah 21.století

výtahy

Při výběru výtahu je třeba myslet i na následný servis a pravidelné kontroly a revize. Výrobce výtahů KONE přišel s revoluční službou 24/7 Connected Services. Uvnitř výtahu je nainstalován čip, který provoz výtahu neustále monitoruje. Data následně odesílá na cloudovou službu, kde dojde k jejich analýze.

Pokud systém detekuje potřebu údržby nebo hrozící závadu, ihned na to upozorní technika, případně také zákaznické centrum a technickou podporu. Díky této službě uspoříte čas i finance. Nemusíte shánět technika, ten zase nemusí hledat, v čem je problém.

Kromě toho budete vědět, že výtah je opravdu bezpečný. O hrozícím nebezpečí se totiž technik dozví ještě dřív, než vy nebo někdo jiný máte šanci zaregistrovat, že vše není tak jak má. Technik závadu odstraní a provoz výtahu je nadále zcela bezpečný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno