aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Realizace zahrad / Zahrada / Přemýšlíte nad okrasným stromem? Vsaďte na buk lesní

Přemýšlíte nad okrasným stromem? Vsaďte na buk lesní

buk lesní

Doplňte svoji zahradu o zajímavý tvarovaný strom. Jednu z možností symbolizuje buk lesní, který je v České republice hojně rozšířený. Díky tomu, že dobře snáší řez, se jedná o perfektní součást živých plotů.

Jak buk lesní vypadá?

Buky obvykle bývají mohutné a statné stromy, které se nejčastěji vysazují jako solitéry nebo do menších smíšených skupin. Charakteristická je pro ně šedá a hladká kůra a rozložitá koruna. Pyšní se drobnými květy, které jsou opylované větrem a plodí takzvané bukvice. Ty jsou jedlé a chuťově mohou připomínat oříšky.

Buk lesní má obvykle štíhlý kmen a pravidelnou vejčitou korunu. Běžně dorůstá výšky i přes 40 metrů. Ve volné přírodě na něj můžete narazit především v pahorkatinách, podhůřích a horách, přičemž často vytváří souvislá buková pásma (bučiny).

Společně s dubem tvoří podstatnou část listnatých a smíšených lesů v České republice. Díky rozrostlému kořenovému systému je velmi dobře ukotven k zemi, a netrpí proto na vývraty. Pyšní se lesklými tmavě zelenými listy, které se na podzim postupně zbarvují do rezavě červené. Velkou část suchých listů si přitom ponechává přes celou zimu.

Nevadí mu stín

Tomuto listnatému stromu nevadí ani značné zastínění, i když má nejraději plné slunce. Skvěle se mu bude dařit v propustných, vlhkých a na živiny bohatých půdách. Špatně snáší suché a silně zamokřené půdy. Je mrazuvzdorný až do -30 °C.

Těšte se na proměnlivé zbarvení

Buk lesní disponuje krásnými listy, které v průběhu roku mění své zbarvení. V létě se můžete těšit na krásný kontrast mezi hladkou světle šedou kůrou a tmavě zelenými listy. A na podzim se dočkáte krásně žluté barvy, která v zimě přejde až do okouzlující medové.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2020 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení