dlažba u bazénu
zdroj foto:shutterstock.com

Bazén neznamená jen velké množství starostí před jeho instalací, ale i po ní. Je zapotřebí především upravit prostor okolo bazénu a vytvořit rovnou a odolnou podlahu. Okolo bazénů by měly být alespoň 2 metry zpevněné plochy s podlahovou krytinou. Jakou krytinu na podlahu okolo bazénů zvolit a jaké jsou klady a zápory jednotlivých druhů?

1. Keramická dlažba

První možností je instalace klasické keramické dlažby. Je samozřejmě zapotřebí, aby dlaždice byly venkovní a ideálně s protiskluzovou úpravou. Pro pokládku dlaždic je nejprve zapotřebí vytvořit rovný betonový podklad, na který se následně lepí dlaždice. Už samotná realizace betonu může být podstatnou finanční investicí, se kterou je třeba počítat. Dlažbu nemusíte vybírat jen podle její protiskluznosti. V současné době existují přípravky, které dokáží i z hladkých a lesklých keramických dlažeb vytvořit protiskluzový materiál. Keramickou dlažbu je nutné lepit do spádu, aby voda mohla odtékat.

2. Zámková betonová dlažba

Druhou možností okolo bazénu je realizace zámkové betonové dlažby. Na rozdíl od keramických dlažeb, nepotřebuje betonová zámková dlažba betonový rovný podklad, ale jen zhutněný vyrovnaný štěrk, do kterého se pokládají jednotlivé díly dlažby. Realizace bývá mnohem rychlejší. Výhodou také je, že beton je savým materiálem a že v mezerách mezi dlaždicemi odtéká voda a netvoří se kaluže. Sortiment zámkových dlažeb je v současnosti opravdu rozmanitý a dají se vybírat desítky druhů v různém barevném provedení.

3. Kamenné koberce

Třetí možností je realizace kamenných koberců. Kamenné koberce jsou směsí štěrku a oblázků, které se promíchají s pryskyřičným dvousložkovým pojivem a vytvoří se z nich rovná podlaha. Štěrk je sám o sobě protiskluzový a kamenné koberce se dají pokládat jak na betonový podklad, tak na zhutněnou zeminu potaženou folií. Lze vybírat z mnoha druhů a velikostí kamenů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno