aa
Jste zde:  / Interiér / Koupelny / NEJNOVĚJŠÍ / Jak vybrat vhodné koupelnové dveře

Jak vybrat vhodné koupelnové dveře

dveře do koupelny

Koupelna je prostor, který vyžaduje speciální přístup k řešení zařízení interiéru i výběru použitých povrchových materiálů. Při zařizování koupelny je nutné respektovat speciální požadavky také při výběru vstupních dveří.

Prvním problémem, který můžete vyřešit správným výběrem koupelnových dveří, je omezený prostor. Aby koupelnové dveře neomezovaly malý vnitřní prostor koupelny, doporučuje se použít dveře, které se otevírají směrem ven. Do koupelny se ale často vstupuje z úzké předsíně nebo spojovací chodby, kde křídlo koupelnových dveří může také znamenat prostorové omezení. Problém omezeného prostoru v koupelně často vyřeší montáž posuvných dveří. Doporučuje se využít posuvné dveře s montáží na zeď, ideálně z venkovní strany, anebo dveře, které se zasouvají do stavebního pouzdra, protože umožňují plnohodnotné využití prostoru vnitřní i vnější zdi, do které dveře zajíždí.

Dalším problémem, který je třeba vzít v úvahu při výběru dveří do koupelny, je fakt, že při běžném používání koupelny opakovaně dochází k výraznému střídání teploty a vlhkosti vzduchu. Zejména vlhkost je faktorem, který se vyplatí brát v úvahu při volbě materiálu koupelnových dveří.
Správně zvoleným materiálem lze vyřešit mnoho požadavků, které jsou na koupelnové dveře kladeny.

Pro použití v koupelně jsou zcela nevhodné dveře dřevěné a dýhované, protože ty by se vlivem střídání vlhkosti a teploty vzduchu uvnitř a vně koupelny, mohly nevhodně kroutit nebo praskat.

[irp]

Odborníci na výrobu interiérových dveří považují za nejvhodnější materiály pro výrobu dveří do koupelny laminát, sklo anebo jejich kombinaci. Sklo je v současnosti absolutním hitem pro řešení dveří do koupelny. Nejen pro odolnost vůči vodě, páře a střídání teplot, ale také pro svoji průsvitnost.

Sklo je obzvlášť vhodné pro koupelny s omezeným přístupem přirozeného denního světla, anebo naopak, na místa, kde průsvitnost skleněných koupelnových dveří umožní průnik přirozeného denního světla z koupelny do prostoru tmavé předsíně. Průsvitnost také řeší to, že na první pohled vidíte, že do koupelny nemáte vstupovat, protože ji někdo využívá. Použití mléčného skla nebo skla s designovými polepy zaručí, že skleněné anebo prosklené dveře do koupelny budou pouze průsvitné, nikoliv průhledné.

U skleněných koupelnových dveří je zásadním požadavkem, aby byly dveře vyrobeny z kaleného bezpečnostního skla, které zajistí bezpečnost a trvanlivost skleněných dveří.

logo o dverich.cz

Zdroj foto: odverich.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení