jak vybrat patrovou postel

Patrová postel dokáže ušetřit spoustu místa v případě, že potřebujete ubytovat dvě děti v jednom pokoji nebo chcete zajistit přespání pro nečekanou návštěvu. Na trhu ale existuje více druhů patrových postelí, jak si tedy vybrat ten, který se hodí přesně do vaší domácnosti?

Kvalitní patrová postel musí být především bezpečná. Pevnou konstrukci by nemělo ohrozit ani časté lezení nahoru a dolů ani skákání a věšení se na přísné trubky, které děti tak často provozují. Bez kvalitního materiálu to rozhodně nepůjde, jinak se postel brzy rozklíží a začne vrzat.

Patrová postel by rozhodně měla mít:

  • pevnou konstrukci
  • kvalitní kování
  • vysoké zábrany na horní posteli
  • kvalitní rošt
  • pevný žebřík se zabroušenými hranami

Dřevěnou nebo kovovou?

Pokud aplikujete kritéria bezpečnosti opravdu svědomitě, zbudou vám prakticky jen dva možné typy postelí: postel z masivního dřeva a kovová postel.

Postel s kovou konstrukcí (na našem trhu obvykle zastoupená dutými trubkami svařenými k sobě) je velmi pevná a vydrží opravdu dlouho. Bohužel velmi často vrže a to i při sebelepší konstrukci. Příliš si nemůžete vybírat ani barevné provedení, nabízí se většinou v odstínech šedé nebo stříbrné.

Dřevěná patrová postel pro děti je také velmi odolná a při dobrém sestavení a utáhnutí spojů téměř nevrže. Ale jen do doby, než se ji rozhodnete rozložit a znovu sestavit. Potom bude vrzat téměř jistě. Bývá masivnější než její kovová kolegyně, takže díky í mohou malé dětské pokoje působit přeplněně až stísněně.

Šikovný úložný prostor

Velké množství patrových postelí je dnes k dostání i s úložným prostorem. Ten se nejčastěji nachází pod spodním lůžkem a hodí se pro uložení ložního prádla, oblečení či hraček. Dřevěné patrové postele se schůdky pak mohou mít šuplíky uložené i v nich. Do těch ale příliš velké věci neuložíte.

Přechodné řešení přeje skládací verzi

Jestliže potřebujete patrovou postel jen pro překlenutí jednoho či dvou let, během kterých se děti odstěhují nebo získají samostatný pokoj, zvolte tu skládací, ze které můžete později udělat dvě samostatné postele. Skládací patrové postele jsou nejčastěji vyrobeny z borovicového nebo smrkového masivu a jejich cena je o něco vyšší. Odpadnou vám ale problémy se sháněním nových postelí a prodejem těch starých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno