domácí pracvna

V dnešní době se stále více setkáváme s home office – domácí prací. Jedná se nejrůznější aktivity, především administrativního typu na počítači. Těmto činnostem se věnují především ženy na rodičovské dovolené. Výjimkou nejsou ani studentky a starší dámy. Tato práce má svá úskalí i výhody. Pohodlí domova, žádné brzké vstávání a vlastní pracovní tempo se jeví jako ohromné výhody. Home office je zaměstnání jako každé jiné, proto potřebuje své pracoviště s pohodlným pracovním stolem.

Vytvoříme si pracovní prostor na míru

Nejdůležitější je zamyslet se nad tím, kde si chceme pracovnu zařídit a kolik prostoru ji potřebujeme věnovat. Kancelářské práce nevyžadují ohromné místnosti, většinou stačí jen kout obývacího pokoje. Tato práce se vykonává většinou dopoledne, kdy nejsou doma děti ani manžel. Ženy mají klid a soukromí. Po příchodu rodiny by měly svůj notebook pěkně uklidit a na chvíli vypnout. Každá činnost potřebuje soustředěnost.

Už se s počítačem nemusíte nikde stěhovat

Ne všichni vlastní dům, kde je dostatek místa. V tomto případě si musíme oddělit pracovní část od odpočinkové, třeba v obývacím pokoji. Naprosto nevhodná je kuchyně, kde se jí a ložnice, kde spíme. Když není jiné možnosti, je dobré si pořídit mobilní pracovní stůl anebo dělící stěnu. Pracovnu si zařiďte na méně slunných místech, kde vás bude podporovat energie soustředění. Také barevnost pokoje by měla být střídmá. Zapomeňte na syté barvy, divoké vzory i tvary a preferujte spíše jednotvárnost ne však nudu.

Inspirujte se doplňky

Kreativita je základem všeho. Vitalitu a harmonii naleznete při pohledu z okna. Sedět zády ke dveřím není dobrý nápad. Pracovní stůl je základ pohodlí. Měl by být prostorný a flexibilní. To platí i pro židli, nejlepší je otočná. Pokoj anebo pracovní kout doplňte obrázky, stolní lampou, ale i svícemi a fotografiemi. Budou vás uklidňovat. Na kancelářské potřeby, šablony i jiné příslušenství vám postačí praktické kontejnery a modulový nábytek.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno