aa
Jste zde:  / Interiér / NEJNOVĚJŠÍ / Jak si zařídit domácí pracovnu?

Jak si zařídit domácí pracovnu?

domácí pracvna

V dnešní době se stále více setkáváme s home office – domácí prací. Jedná se nejrůznější aktivity, především administrativního typu na počítači. Těmto činnostem se věnují především ženy na rodičovské dovolené. Výjimkou nejsou ani studentky a starší dámy. Tato práce má svá úskalí i výhody. Pohodlí domova, žádné brzké vstávání a vlastní pracovní tempo se jeví jako ohromné výhody. Home office je zaměstnání jako každé jiné, proto potřebuje své pracoviště s pohodlným pracovním stolem.

Vytvoříme si pracovní prostor na míru

Nejdůležitější je zamyslet se nad tím, kde si chceme pracovnu zařídit a kolik prostoru ji potřebujeme věnovat. Kancelářské práce nevyžadují ohromné místnosti, většinou stačí jen kout obývacího pokoje. Tato práce se vykonává většinou dopoledne, kdy nejsou doma děti ani manžel. Ženy mají klid a soukromí. Po příchodu rodiny by měly svůj notebook pěkně uklidit a na chvíli vypnout. Každá činnost potřebuje soustředěnost.

Už se s počítačem nemusíte nikde stěhovat

Ne všichni vlastní dům, kde je dostatek místa. V tomto případě si musíme oddělit pracovní část od odpočinkové, třeba v obývacím pokoji. Naprosto nevhodná je kuchyně, kde se jí a ložnice, kde spíme. Když není jiné možnosti, je dobré si pořídit mobilní pracovní stůl anebo dělící stěnu. Pracovnu si zařiďte na méně slunných místech, kde vás bude podporovat energie soustředění. Také barevnost pokoje by měla být střídmá. Zapomeňte na syté barvy, divoké vzory i tvary a preferujte spíše jednotvárnost ne však nudu.

Inspirujte se doplňky

Kreativita je základem všeho. Vitalitu a harmonii naleznete při pohledu z okna. Sedět zády ke dveřím není dobrý nápad. Pracovní stůl je základ pohodlí. Měl by být prostorný a flexibilní. To platí i pro židli, nejlepší je otočná. Pokoj anebo pracovní kout doplňte obrázky, stolní lampou, ale i svícemi a fotografiemi. Budou vás uklidňovat. Na kancelářské potřeby, šablony i jiné příslušenství vám postačí praktické kontejnery a modulový nábytek.

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení