jak zazimovat bazén

Otálíte se zazimováním bazénu? Už byste jistě neměli. Přízemní mrazíky mu neprospívají. Pokud jeho zazimování zanedbáte, určitě se příští rok nemusíte koupat bez problémů. První krok směřuje k vyčištění a ošetření chemií. Voda musí být v bazénu dokonale čistá. Začneme u dna, nečistoty pečlivě vysajeme. Teleskopická síťka odstraní špínu na hladině. Tuto činnost rozhodně nepodceňujeme.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Čistota vody především

Zjistěte, zda má voda správné hodnoty, nejlépe pomocí testeru. Vlijte bazénovou chemii a zapněte filtraci. Po důkladném pročištění odpusťte z bazénu vodu. Ponechte jen 10 centimetrů pod skimmerem anebo až 25 centimetrů pod tryskami. Také stěny bazénu důkladně očistěte. Nezapomeňte vypustit vodu z potrubí, vlivem mrazů by mohlo popraskat. Pro klidný spánek trubky profoukněte stlačeným vzduchem, jen tak zjistíte, že je všechna voda pryč.

Myslete na všechno

Do zbytku vody v bazénu přimíchejte zazimovací produkt. Díky němu ve vodě nevzniknou řasy a jiné nečistoty. Vybírejte hned z několika značek. Dodržujte jeho koncentraci. Také pískovou filtraci a tepelné čerpadlo musíte ošetřit. Písková nádoba se opláchne, po dvou rocích používání, je nutné opatři nový písek. Z hadic vylijte vodu a vypusťte ji také z filtrační nádoby. Bazénové schůdky a jiné příslušenství uschovejte na místo, kde nemrzne.

Zakrývání bazénu

Nakonec zakryjte bazén zakrývací plachtou, zamezíte tak vniku jehličí a listí. Zakrývací plachtu je nutno dokonale připevnit, aby ji napadaný sníh neprotrhl. Nejlepší je na okraje plachty připevnit PET láhve naplněné pískem anebo vyrobit či koupit pevnou konstrukci. Zabráníte i pádu dětí a domácích zvířat. Malé bazény se jistě zazimují svépomocí. U větších bazénů je mnohem lepší zavolat odborníka. Jen tak budete mít jistotu dobře odvedené práce. Nečekejte na vhodnější chvíli. Zazimování bazénu byste již neměli déle odkládat.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

  1. Moc pěkný článek, není úplně dlouhý, ale našel jsem v něm přesně to, co jsem potřeboval! 😉 Jinak bych potřeboval s jinou věcí ohledně bazénu, máme na zahradě krytý bazén od albixon.cz a nejsme si jisti, jaká je nejlepší kombinace čistící „chemie“, vím, že na obalech produktů se to dá najít, ale já spíš hledám nějaké osvědčené množství 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno