Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Bazény / NEJNOVĚJŠÍ / Zahrada / Jak zazimovat bazén?

Jak zazimovat bazén?

jak zazimovat bazén

Otálíte se zazimováním bazénu? Už byste jistě neměli. Přízemní mrazíky mu neprospívají. Pokud jeho zazimování zanedbáte, určitě se příští rok nemusíte koupat bez problémů. První krok směřuje k vyčištění a ošetření chemií. Voda musí být v bazénu dokonale čistá. Začneme u dna, nečistoty pečlivě vysajeme. Teleskopická síťka odstraní špínu na hladině. Tuto činnost rozhodně nepodceňujeme.

Čistota vody především

Zjistěte, zda má voda správné hodnoty, nejlépe pomocí testeru. Vlijte bazénovou chemii a zapněte filtraci. Po důkladném pročištění odpusťte z bazénu vodu. Ponechte jen 10 centimetrů pod skimmerem anebo až 25 centimetrů pod tryskami. Také stěny bazénu důkladně očistěte. Nezapomeňte vypustit vodu z potrubí, vlivem mrazů by mohlo popraskat. Pro klidný spánek trubky profoukněte stlačeným vzduchem, jen tak zjistíte, že je všechna voda pryč.

Myslete na všechno

Do zbytku vody v bazénu přimíchejte zazimovací produkt. Díky němu ve vodě nevzniknou řasy a jiné nečistoty. Vybírejte hned z několika značek. Dodržujte jeho koncentraci. Také pískovou filtraci a tepelné čerpadlo musíte ošetřit. Písková nádoba se opláchne, po dvou rocích používání, je nutné opatři nový písek. Z hadic vylijte vodu a vypusťte ji také z filtrační nádoby. Bazénové schůdky a jiné příslušenství uschovejte na místo, kde nemrzne.

Zakrývání bazénu

Nakonec zakryjte bazén zakrývací plachtou, zamezíte tak vniku jehličí a listí. Zakrývací plachtu je nutno dokonale připevnit, aby ji napadaný sníh neprotrhl. Nejlepší je na okraje plachty připevnit PET láhve naplněné pískem anebo vyrobit či koupit pevnou konstrukci. Zabráníte i pádu dětí a domácích zvířat. Malé bazény se jistě zazimují svépomocí. U větších bazénů je mnohem lepší zavolat odborníka. Jen tak budete mít jistotu dobře odvedené práce. Nečekejte na vhodnější chvíli. Zazimování bazénu byste již neměli déle odkládat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 komentáře

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Lukáš

    / Odpovědět

    Moc pěkný článek, není úplně dlouhý, ale našel jsem v něm přesně to, co jsem potřeboval! 😉 Jinak bych potřeboval s jinou věcí ohledně bazénu, máme na zahradě krytý bazén od albixon.cz a nejsme si jisti, jaká je nejlepší kombinace čistící “chemie”, vím, že na obalech produktů se to dá najít, ale já spíš hledám nějaké osvědčené množství 🙂

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby