jak se zbavit mravenců

S prvním mravencem na kuchyňské lince přibývá i první vráska majitelky domu. Mravenci nejsou zrovna vítání hosté a přinášejí s sebou mnoho svých kamarádů.

Úklid po každém vaření

Mravenci zbožňují nepořádek, rozlité omáčky, ukápnutý sirup a nádobí po obědě. Bývají vždy přitahováni něčím sladkým, proto po každém vaření pořádně umyjte celou kuchyňskou linku včetně dřezu. Měli byste také dobře uzavírat dózy na cukr a další sladké pochutiny. Mravenci se mohou pohodlně dostat i do láhve od sirupu nebo sklenky s pomerančovým džusem. Koš vynášejte při každé příležitosti.

Další věc, na kterou mravenci polezou, jsou drobky od jídla. Po každém vaření se tedy zaměřte i na úklid podlahy. Hadicí od vysavače se dostaňte i do nejmenšího zákoutí vaší kuchyně. Setřete drobky za všemi spotřebiči a prohlídku udělejte také ve spíži. Mravence přitahují také zásuvky s kořením – čistěte je. Každého mravence, kterého zahlédnete, nelítostně zlikvidujte a ihned po něm také místo přetřete vlhkým hadrem. Mravenci si totiž pro své spiklence tvoří neviditelné trasy. Omytím povrchu, kde mravence najdete, tak zamezíte dalšímu pohybu ostatních mravenců. Nejdůležitějším krokem je kladení pastí. Pasti koupíte v drogérii a v návodu také najdete doporučení k rozmístění.

[irp]

Vychytávky na mravence

Chcete se mravenců zbavit efektivně ale přirozeně? Máme pro vás pár triků, jak s nimi nadobro zatočit.

  • oboustranná lepící páska – pásku nalepte okolo spotřebičů nebo do spižíren. Mravenci se na ni přilepí a vy pak pásku jednoduše strhnete a vyhodíte.
  • kapátko – kapátko koupíte v každé drogérii. Naplníte ho kyselinou na hmyz či biolitem a vkápnete do všech skulinek, kde mravence nacházíte. Mějte však na paměti, že kyseliny proti hmyzu včetně biolitu jsou vysoce toxické a neměly by tedy přijít do styku s dětmi a zvířaty
  • křída – je to prosté, ale i obyčejná křída vám může pomoci v boji s mravenci. Uhličitan vápenatý obsažený v křídě spolehlivě odežene nezvané návštěvníky, jakými jsou mravenci. Nakreslete čáry přede dveřmi do domu nebo si v drogérii zakupte práškové křídy k postřiku na rostliny.
  • mouka – i klasická mouka může mravence odehnat od vašich potravin. Stačí moukou posypat zadní strany regálů
  • citrony – mravenci nenávidí pach citronů. Postříkejte tedy citronovou šťávou inkriminovaná místa i vstup do domu. Pár kapek patří také na parapety. Mravenci tak dobře poznají, že u vás doma nejsou vítáni.
  • ocet – do vody vmíchejte lžičku octa a potřete jí místa, kde mravence nalézáte. Po pár dnech byste měli vidět výsledek: domov bez mravenců.

Pokud se mravenců nemůžete zbavit ani po třech měsících úpěnlivého snažení, bude na čase pozvat si do domu deratizátora.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno