aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Hledáte dobré nájemníky do vašeho bytu?

Hledáte dobré nájemníky do vašeho bytu?

pronájmy bytů

Ne každý majitel nemovitosti v ní nutně musí také bydlet. Dnes je poměrně vyhledávanou možností to, pokud byt pronajímáme a máme ho jako investici. Pokud i vy něco podobného plánujete, rozhodně se vám budou hodit rady o tom, jak pronajmout byt.

 

Pojďme se společně podívat na to, jak ideálně postupovat, abyste našli slušné a samozřejmě i solventní nájemníky.

.

Roli hraje i cena pronájmu

Právě toto hledisko bývá to nejdůležitější. Pokud chcete pronajímat za tu správnou cenu, je dobré zjistit si ceny v okolí, ideálně i ve stejném domě. V tomto směruje určitě nutné trefit onen bod, kdy vy budete s cenou spokojeni a nájemník ji bude ochoten platit. To se může týkat i kauce, tedy jistoty. Na tu byste určitě zapomínat neměli. Stanovuje se obvykle ve výši jednoho až dvou nájmů. Z ní následně můžete hradit třeba nedoplatky za elektřinu či uvedení bytu do původního stavu – jakmile se nájemník odstěhuje.

Vybíráme vhodného zájemce k pronájmu

Berte v potaz, že je to hlavně váš byt a tak právě můžete rozhodovat o tom, koho si do něj vezmete. Nebojte se tedy zájemců ptát na ty nejdůležitější věci, jako jak je to s kouřením, či zda mají nějaká domácí zvířata. Určitě je dobré zeptat se i na to, proč opustili předchozí byt – často může tato odpověď odhalit případný problém.

Využijte profesionální pomoci

Než však můžete jednat s konkrétními zájemci, je třeba, aby se o volném bytě dozvěděli. Inzerce v novinách či na internetu by tak měla být základem. V tomto směru může pomoci práce realitního makléře, pokud se na něho obrátíte. Bude tak váš byt propagovat, filtrovat prvotní zájemce a domlouvat osobní prohlídky.

Kvalitně sepsaná smlouva je základ

V čem ale může makléř a zázemí realitní kanceláře také pomoci, to je jistě sepsání smlouvy. Ta by měla odpovídat našim zákonům, ale i vašim požadavkům na případná práva, jaká chcete ve smluvním vztahu mít.

PARTNER: reality plus


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení