Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Hobby poradna / NEJNOVĚJŠÍ / Rady, tipy, návody / Doma nebo na cesty? Při výběru kompresoru zvažte jeho využití

Doma nebo na cesty? Při výběru kompresoru zvažte jeho využití

kompresory

Víceúčeloví pomocníci, kteří nesmí chybět v žádné domácnosti – to jsou kompresory. Dnes se vyrábí v několika provedeních od různých výrobců. Kompresor by neměl chybět ani ve vaší kutilské výbavě. Ale jaký typ si máte vybrat?

Kompresor 12V má multifunkční využití

Kutilové, sportovci i hostitelé večírků potřebují kompresory. Ty jsou totiž ideálními pomocníky pro nahuštění jakéhokoliv druhu míčů, matrací a balónků. Pro toto domácí použití postačí kompresor 12V. Takzvané mini kompresory jsou vybaveny měřičem tlaku, takže se nemůže stát, že byste přefoukli. Jsou zároveň dostatečně výkonné a dokážou vyvinout maximální tlak 18 bar.

Kompresor do auta jako součást výbavy

Kompresory s napájením 12V jsou ideálními pomocníky i na cestách. K jejich napájení totiž můžete zvolit automobilový zapalovač. Kompresor do auta vám tak pomůže v nečekaných situacích. Stačí jen, když k němu dokoupíte příslušenství pro pneu sadu a podhuštěné kolo už vás na cestách nezaskočí.

kompresor

Olejový kompresor

Pro náročnější používání jsou určeny olejové kompresory. Využívají je zejména kutilové, automechanici i další průmysloví zaměstnanci. Jsou to nejvýkonnější a také nejčastěji používané typy kompresorů. Mezi jejich další výhody patří vyšší odolnost a tišší provoz. Olejové kompresory obsahují většinou vzdušník – díky němu se motor spustí jen v případě, že klesne tlak vzduchu.

Životnost zvýšíte údržbou

Olejové kompresory vyžadují na rozdíl od těch bezolejových občasnou údržbu. Jednou ročně byste měli vyměnit olej. Pokud ke kompresoru připojujete další stroje, jako například sponkovačku, tak byste neměli zapomínat na promazávání spojů olejem.

Potřebujete poradit?

Výběr správného kompresoru není jednoduchou záležitostí. Pokud si nevíte rady, navštivte některou z poboček Uni Hobby. Čeká tam na vás odborný personál, který vám jednotlivé kompresory rád ukáže a poradí, který je vhodný právě pro vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby