závěsy

Moderní trendy v bydlení každým rokem mění svůj směr. Hitem letošní sezóny jsou neutrální barvy – především šedá a béžová. Jedná se o neotřelé, přitom nápadité barvy, jež dodávají interiéru punc luxusu a elegance. Buď hrají roli adekvátního pozadí pro výraznější barevné elementy a dekorace, nebo tvoří kompletní zázemí interiéru s klidnou a relaxační atmosférou.

Šedá je pasivní barva, která je charakteristická vyrovnaností a nevtíravostí. Kdežto béžová barva je zemitá, přirozená a vyzařuje z ní upřímnost a vážnost. Obě barvy vykouzlí dokonale příjemné prostředí s minimalistickým nádechem s notnou dávkou luxusu.

Zatemňovací závěsy dominují interiéru

Zatemňovací závěsy, nebo také závěsy blackout, nejsou na trhu žádnou novinkou. Přesto se však do popředí dostávají až v posledních letech, protože je stále častěji vyhledáván způsob, jak zabránit pronikání hluku z ulice a přehnanému pouličnímu osvětlení. Blackoutové závěsy jsou řešením obou problémů a současně představují nepřehlédnutelný doplněk místnosti. Velké popularitě se v moderních domech těší lesklé jednobarevné závěsy, jež mu propůjčují luxusnost a eleganci. Kdežto matné béžové závěsy s hrubou strukturou nachází své místo v místnostech s dřevěným nábytkem.

Zatemňovací závěsy se honosí nejen estetickou stránkou, ale také praktičností. Zabrání pronikání světla, hluku, tepla, chladu a podobně. Abyste se dočkali všech vlastností, je nezbytné použít kvalitní látky na závěsy. Aby závěsy na okně vhodně doplnili interiér a umocnili tak pohodu domova doporučujeme pro každý jeden případ, nechat si ušít závěsy přímo na míru.

Čím jsou závěsy blackout výjimečné?

interiér blackout ravensburg 313Ať už si zamilujete béžové či šedé závěsy, měli byste dbát na kvalitu použitého materiálu. Zatemňovací závěsy patří mezi vysoce funkční materiály. Je to dekorační látka, která dokonale zatemní. Je vhodná zejména pro prostory, kde od rána do večera svítí nepříjemně slunce, také tuto výhodu využijí lidé, kteří pracují například na směny a ve dne potřebují spát. V dnešní době se zatemňovací závěsy vyrábí ve velké škále barev a vzorů. Závěsovina navíc skvěle tlumí zvuk. Důvodem je její složení ze tří vrstev, jedna strana zatemňovacího závěsu je vzorovaná nebo jednobarevná, druhá strana je jednobarevná a uprostřed je vetkaná vrstva černé příze. Původní využití závěsoviny bylo určeno pouze pro hotely, ale postupem času se rozšířila i do běžných domáctností.

Nabízí se několik variant. První variací jsou dvouvrstvé závěsy, které jsou levnější, a mají dekor pouze z jedné strany. Druhou skupinu zastupují již zmíněné třívrstvé závěsy s dekorační textilií po obou stranách. Zde je nezbytné počítat s vyšší cenou. V neposlední řadě se nabízí jednovrstvé látky, které jsou zároveň nejlevnější. Nicméně netvoří perfektní neprůchozí zábranu – nejsou plně zatemňovací. Pakliže chcete objednat zatemňovací závěsy, můžete se obrátit na Šicí ráj s bohatým sortimentem zboží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Závěsy jsme pořídili tepre nedávno a v bytě vytvoří opravdu ohromný rozdíl. A k lepšímu, takže doporučuji. Petr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno