pojištění nemovitosti

Rozhodnuto. Bude se stavět. Dříve, než se pustíte do výběru stavební firmy a materiálu, zajistěte si správné pojištění. Jak ho poznáte? Jednoduše. Tedy v případě, že budete znát pár jednoduchých zásad…

1.  Na co vše se vaše pojistka vztahuje

Zloději dokážou odcizit vše. I to, co by vás v životě nenapadlo. Že často dochází k odcizení materiálu vás asi nepřekvapí, ale že se vám z vaší novostavby může “ztratit” i vestavěná kuchyňská linka, vás možná už lehce šokuje. Bohužel. I to se stává. Než podepíšete smlouvu o pojištění nemovitosti, zjistěte si, na co vše se vztahuje. Jak to vypátráte? Zeptejte se na pobočce nebo zavolejte poradci. Například na stránkách ČSOB Pojišťovny můžete zanechat své telefonní číslo a oni vám sami ozvou. Až budete mít konzultanta na drátě, ptejte se. Úplně na vše. Vymýšlejte si ty nejhorší scénáře a zjišťujte, co by se dělo. Poradce se asi pěkně zapotí, ale vy budete mít ve všem jasno.

2.  Nejlevnější není vždy nejlepší

Tuto radu už jste určitě někdy slyšeli. A platí i v případě pojištění. Možná dokonce dvojnásob. Cena by neměla být jediným rozhodujícím faktorem, díky kterému se rozhodnete svou nemovitost pojistit u konkrétní pojišťovny. Vezměte v potaz i další ukazatelé. Jaké? Například jestli vám dokážou poskytnout i něco navíc:

  • Připojištění odpovědnosti
  • Nadstandardní asistenci
  • Pomoc 24 hodin denně
  • Výběr z několika typů pojištění
  • Roční bonusy v případě, že se za tu dobu u vás nic nepřihodí
  • Pojištění právní ochrany

 

Dále zjistěte, zda se vaše pojištění nemovitosti bude vztahovat také na garáž, bazén, skleník a další externí části vašeho domu. Do vlastního bydlení investujete většinu peněz, které v životě vyděláte. Na pojištění opravdu nešetřete. Nevyplácí se to.

3.  Kolik má vaše pojišťovna poboček?

Jednou za čas je lepší sednout do auta nebo na autobus a zajet vyřešit problém přímo do pobočky. Je to stejné jako s bankou. Při výběru té pravé pojišťovny zohledněte i tento fakt. Zjistěte, jak daleko máte nejbližší pobočku. Jestli sídlí na druhé straně republiky, výhra to pro vás nebude. Další důležitý bod je otevírací doba. Některé pojišťovny jsou k zastižení pouze do 16.00. To znamená, že když půjdete něco vyřídit, budete si muset vzít aspoň půlden dovolené.

A ještě jeden dobrý tip na závěr. Proklepněte si vybranou pojišťovnu na internetu. Sledujte, jak při tvorbě webových stránek myslela na své klienty. Je vše přehledné? Intuitivní? Srozumitelné? Výborným příkladem je opět ČSOB Pojišťovna. Zde okamžitě poznáte, že jste pro ně na prvním místě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno