zatravňovací dlažba

Jste milovníky přírody a současně potřebujete řešení, které obstojí i v náročném terénu na dvoře či zahradě a účinně zpevní například příjezdovou cestu, aniž by tím utrpěl přirozený ráz daného místa? Zatravňovací dlažba je ideální volbou, po které byste měli sáhnout.

Co je zatravňovací dlažba a k čemu slouží

Tradičně se vyrábí z mnoha materiálů, mohou být betonové, ale také plastové. Druhé jmenované vhledem k moderním výrobním postupům už dávno překonaly nevýhody prvních typů a mají široké spektrum použití, a to i na profesionální úrovni. Vyznačují se totiž vysokou pevností, která se samozřejmě odvíjí od uváděné nosnosti. Jak to dokládá také typ Puruplast E50, vhodný nejen na zpevnění svahů, ale také například kolejišť. Podobně jako u dalších variant zůstává navíc jeho výroba nezatěžující pro životní prostředí.

Jaké další výhody zatravňovací dlažba má

Výhodou zatravňovací dlažby není pouze její vysoká nosnost, ale také pevnost v tom smyslu, že je prakticky nerozbitná. Bez potíží také odolá vlivům nepříznivého počasí. Pokud vám jde především o dojem nádherného zeleného „koberce“, přinášejí právě plastové dlaždice ještě jeden zásadní klad: Vašemu trávníku se v nich oproti těm betonovým rozhodně bude dařit lépe, protože trávník bude mít dostatečné množství nezbytné vláhy. Beton by jej totiž příliš vysušil, rozhodně se tedy nedá říci, že by se tato alternativa v delším časovém horizontu navzdory nižší pořizovací ceně vyplatila. Současně se ale nemusíte bát, že by se v ní tvořily nežádoucí louže vody.

Překážkou pro pokládku není ani mírně kopcovitý terén. Vlastní montáž je sice velmi snadná, takže ji zvládnete i svépomocí, nicméně rozhodně byste neměli podcenit přípravné práce, to znamená vykopání zeminy, vysypání štěrkem a vyrovnání. Jen tak bude dlažba dlouho a spolehlivě sloužit a zabráníte spolehlivě tomu, aby se časem zbortila. Následně už bude vyžadovat obdobnou jednoduchou péči jako klasický trávník, to znamená zalévání a pravidelné sekání.

logo puruplast.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Přidávám také odkaz na srovnání dlažby puruplast.cz/srovnani-zatravnovaci-zamkova-betonova-dlazba/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno