skandinávský styl

Pokud máte rádi minimalismus, neutrální barvy a přírodní materiály, to pravé pro vás bude skandinávský styl. Kombinuje drsné materiály ložnicových doplňků s měkkými plédy, dekami a polštářky, a vyzývá k odpočinku v ložnici, kde vás nebudou rušit ze spánku žádné zbytečnosti.

Postel je základ

Postel je v ložnici základ. Měla by zabírat nejvíce místa a celému pokoji dominovat. Zvolit si můžete různé materiály, ale nejideálnější bude masivní dřevo. To navodí atmosféru drsné divoké přírody, kterou ještě podtrhnou některé doplňky. Ložní prádlo zvolte takové barvy, aby se hodilo k celkovému rázu místnosti. Ideálně v barvě bílé, šedé či béžové.

Skříně nebo šatna?

Šatní skříně se dnes v ložnicích stavět mohou, ale nemusí. Pokud máte možnost a prostory, dejte raději přednost samostatné šatně. Je prostornější a praktičtější. Pokud tuto možnost nemáte, vyberte takové skříně, aby korespondovaly s postelí a ideálně byly opět z masívu. Pokud zvolíte skříně se zrcadly, nic tím nezkazíte.

Surové dřevo, větve a špalky

Doplňky v interiéru by měly tvořit přírodniny, nejlépe opět dřevo. Výhoda je v tom, že za ně nemusíte utrácet celé jmění. Stačí se projít lesem a najdete plno zajímavé inspirace a doplňků. Noční stolky mohou suplovat dva nižší široké špalky, nad postel můžete zavěsit hrubě opracovanou větev a pověsit na ni dekorace s fotkami rodiny, svítící kouličky, nebo rovnou žárovky pouze na kabelu. Ten omotáte kolem větve, aby bylo vidět, že není na překážku, nýbrž je součástí celé dekorace.

Stojan na oděvy

Ať už v ložnici skříně máte, nebo nemáte, stojanem na oděvy nic nezkazíte. Můžete zvolit němého sluhu z kovu, klasický dřevěný či kovový stojan na oděvy a klobouky, nebo opět kus větve, na který rozvěsíte své oblečení. Jako dekorační i praktický prvek může posloužit i stará židle, kterou obrousíte a necháte vykukovat dřevo.

Koš na ložní prádlo

Nemáte kam uskladnit ložní prádlo? Pořiďte si truhlu, nebo koš. Může být proutěný, ratanový, z mořské trávy, nebo postačí stará dřevěná truhla. Cíchy budou bezpečně uloženy a koš či truhla v nohách postele bude působit velmi zajímavě.

Kožešina před postel

Nezapomeňte na prvky, které celou atmosféru drsné přírody zjemní a ložnici zútulní. Přece jen, nechcete si připadat jako v horách pod stanem, ale cítit se příjemně, v bezpečí své ložnice. Vedle postele položte na podlahu kožešiny, přes postel přehoďte teplý, ideálně vlněný pléd a nezapomeňte na dekorační polštářky. Naaranžovat je můžete i na truhlu, nebo zmíněnou židli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno