feng shui

Máte svůj byt zařízený, ale pořád cítíte, že to není ono? Že mu něco schází, nebo naopak přebývá, ale vy nevíte co? Třeba je to energie, která nemůže proudit tak, jak by potřebovala. Zkuste naše tipy na úpravu bytu podle feng – šuej a prožijete viditelnou změnu k lepšímu!

Pět elementů feng – šuej

Feng – šuej pracuje s pěti elementy: vodou, zemí, dřevem, ohněm a kovem. Mezi nimi se pokouší nastolit harmonii a to s pomocí barev, tvarů, materiálů, ale i vůní nebo zvuku. Výsledkem je plynulé proudění energie qi v prostoru, kterou mají všichni (lidé i zvířata).

Harmonický příchod domů

Myslet bychom měli už na náš příchod domů. Jak se cítíme, když vstupujeme do našeho hájemství? Feng – šuej klade důraz na čistotu okolí vašeho domu či bytu. Všechny předměty, které po této cestě potkáte, by měly být v pořádku a nerozbité.

Důležité je také umístění vchodových dveří tak, aby nebylo bráněno proudění energie. Venkovní dveře nesmí stát proti stromu, nebo třeba lampě. Pokud bydlíte v bytě, vchodové dveře nesmí být naproti ložnici, kuchyni ani toaletě.

Proudění energie v bytě

Podle starého učení feng – šuej je potřeba energii nechat proudit a nebránit jí v přirozeném toku. Zbavte se proto nepotřebného harampádí a vyčistěte byt od dávno zapomenutých vzpomínek. Přeberte a vyházejte staré nádobí, kosmetiku, ale i oděvy a časopisy. Přestaňte hromadit staré věci. Otevřete tak prostor novým a pozitivnějším změnám.

Podle feng – šuej byste měli mít v bytě pouze živé rostliny. Řezané květiny nejsou vhodné, protože z nich uniká energie qi. A sušené květiny? I na ty zapomeňte. Energii nemají žádnou a navíc se na ně chytá prach.

Vpusťte si do bytu světlo

Pro feng – šuej jsou velmi důležitá okna. Skrz ně proudí do bytu to hlavní  – denní světlo. Proto nezatahujte závěsy, shrňte je ke stranám, žaluzie a záclony vytáhněte. Na večer je zase naopak stáhněte, ať energie neuniká.

Umělé osvětlení je lepší volit tlumené, s různými typy žárovek. Ideální jsou staré lampy a lustry, ale také zrcadla na stěnách, které byt více prosvětlí.

Barevné ladění

Feng – šuej chápe barvy podle již zmíněných pěti elementů, tedy vody, ohně, dřeva, země a kovu. Jaké barvy tedy volit? Např. modrá barva přináší harmonii, červená, oranžová nebo růžová ovlivní vaši kreativitu a kariéru, žlutá či béžová poskytují stabilitu a jistotu, a hnědá a zelená zlepšují zdraví i prosperitu. Bílá a šedá jsou především barvy soustředění. Ty ovlivňují vaši koncentraci a psychickou rovnováhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno