klimatizace

Plánujete nákup klimatizace, ale nemůžete se rozhodnout, jaký typ zvolit? S výběrem vám pomůže tento článek, který se věnuje jednotlivým typům a jejich výhodám.

klimatizace

Pořídit si můžete dva základní typy, jsou jimi klimatizace mobilní a stacionární. Výhodou prvního typu je mobilita a nižší cena. Zároveň nemusíte kvůli mobilní klimatizaci dělat v bytě žádné stavební úpravy.  Jsou tak ideálním řešením tam, kde je z nějakého důvodu nemožná nebo neefektivní stavební úprava, například do památkových objektů, pronájmů nebo na chaty a chalupy, ve kterých trávíte čas jen příležitostně.

Stacionární klimatizace jsou oproti mobilním dražší a jsou určeny k pevné instalaci, takže se s nimi nevyhnete stavebním úpravám. Jsou ale také účinnější, mají často více funkcí a nikterak nenarušují vzhled interiéru. Do moderních domácností se určitě více hodí stacionární jednotky.

Okenní a nástěnné klimatizace

Okenní klimatizace jsou již dražší než ty mobilní a jejich instalace probíhá do předem připraveného otvoru ve zdi či v okenním rámu. Jejich výhodou je nižší cena než v případě nástěnných klimatizací a snadná montáž, protože nevyžadují rozvody chladícího média či umístění vnější jednotky. Kvůli svému designu se ale spíše hodí do funkčních objektů.

Nejnákladnějším, ale také nejúčinnějším řešením jsou pak nástěnné klimatizace. Ty se skládají z vnitřní a vnější jednotky a představují nejoptimálnější řešení pro chlazení vnitřních prostor. Jsou ideální jak do kanceláří a menších komerčních prostor tak do bytů a rodinných domů.

Do každé domácnosti jiný typ klimatizace

Jaký typ klimatizace se hodí právě do vaší domácnosti, závisí na celé řadě faktorů od maximální možné ceny, kterou můžete do nákupu zařízení investovat přes velikost a typ místnosti až po způsob používání. Jestliže vám stačí klimatizace na použití během pár dnů v roce, bude vám stačit klimatizace mobilní. Pokud ale chcete i s klimatizací topit a používat ji pravidelně, pořiďte si stacionární jednotku.

Mobilní klimatizace se také hodí spíše do menších místností, do těch větších se vyplatí investovat do stacionární klimatizace. Ta se vyplatí i v případě, že chcete zařízení používat v ložnici, protože provoz stacionárních jednotek je obvykle tišší.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno