šperky v domácnosti

Ruku na srdce, která z nás nevlastní alespoň stříbrný prstýnek? Mnohem častěji však ženy i muži během svého života nashromáždí velké množství šperků, které se hodí k různým příležitostem. Ano, dámy mají opravdu širší výběr i škálu možností, pánům však ve výbavě jistě nechybí snubní prstýnek, hodinky a alespoň jeden pár manžetových knoflíčků.

Vybírání a vyhlížení šperků, několikaměsíční škudlení, případně těšení se na nenápadně nadnesený vytoužený dárek nás všechny baví. Kromě těchto líbezných chvilek nás ale čeká i běžný život, plný každodenní péče o domácnost, zahradničení, sportu a očisty. Zajisté víte, že snubní či zásnubní prsteny nepatří do mydlinkové vody a nehodí se ani na přesazování rajčat na balkoně. Stejně tak v náušnicích z drahého kovu nebudete plavat v chlorované vodě nebo s diamantovým náramkem hrát plážový volejbal. Vlastně každý sport, koupel či úklid nás nutí zbavit se všech ozdob především z praktických důvodů – abychom předešli našemu či cizímu zranění a zničení klenotu.

šperkyOdložením šperky chráníme před ztrátou, poškozením a potem, který žádnému kovu nesvědčí. Jenže co se sundaným náramkem či náhrdelníkem? Kam s vyjmutými manžetovými knoflíčky? Nejlépe do původní krabičky, ve které jste je pořídili. Dobře poslouží i speciální šperkovnice s jednotlivými přihrádkami, kde mohou šperky v klidu odpočívat, když je zrovna nenosíte. Jen pozor na krabičky bez oddělených úložných prostor – náušnice, řetízky, brože, náramky, zásnubní prstýnky a spol. by neměly ležet v jednom chumlu. Nejenže je obtížné ve spěchu vytáhnout přesně ten starožitný stříbrný prstýnek po babičce, ale vašim šperkům hrozí odření, přetržení, rozbití zapínání nebo vypadnutí kamínku.

Nepřejete-li si doma vyhradit originálním krabičkám s klenoty vlastní zásuvku, věnujte čas výběru správné šperkovnice. Ta vše ochrání, a dokonce může působit jako zajímavý interiérový doplněk, pokud si zvolíte opravdu unikátní designový kousek. Vaše šperky za to přece stojí!

 

[hana-code-insert name=’google‘ /]

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

  1. Přiznám se, že já mám doma možná až stovky náušnic. Jsem na nich ulítlá, jakmile vidím motiv, který nemám, tak jej beru 😀 Kdyby byly z něčeho jiného, než chirurgické oceli, tak musím být milionář. Terka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno