Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Stavba / Stavební techniky, materiál / Co dělat, když ve vaše rodinném domě vzlíná vlhkost?

Co dělat, když ve vaše rodinném domě vzlíná vlhkost?

Podřezání zdiva diamantovým lanem

Máte pocit, že v interiéru vašeho rodinného domu je těžký a vlhký vzduch? Zdá se vám, že takový vzduch je v interiéru i v létě, kdy je venku teplo a domácnosti se intenzivně větrají? Objevují se vlhké mapy na fasádě vašeho domu nebo dokonce v interiéru? V takových případech má stavba problémy se vzlínáním vlhkosti, kdy izolace je nefunkční nebo zcela dosluhuje. Jak problémy řešit a co dělat?

Každá stavba potřebuje originální řešení

Každý typ rodinného domu je originální. Je postaven z odlišných materiálů, jinou technologií výstavby, stavba je různě stará a jinak poškozená vlhkostí. Až na základě detailního posouzení objektu a porovnání těchto parametrů musí být zvolen ideální typ sanace zdiva. Pro každou stavbu je totiž vhodná odlišná technologie. Univerzální řešení pro všechny stavby neexistuje.

Jaké technologie se využívají?

Technologických řešení pro odstranění problémů se vzlínáním vlhkosti u staveb je v současnosti hned několik. Může se jednat o klasická i moderní řešení. Jaká to jsou?

 • Izolace plechem je klasickým druhem sanačních opatření. Plechy jako ochrana proti vlhkosti se vkládají do průběžné spáry ve zdivu. Tato technologie lze využít u všech typů budov.
 • Podřezání řetězovou pilou lze využít jen u staveb z cihelného zdiva. Pilou se prořízne spára mezi cihlami, která se následně izoluje.
 • Podřezání zdiva lze provést také diamantovým lanem. To se vloží do předem vyvrtaných otvorů a pomocí kladek se vytvaruje rovina řezu.
 • Chemická injektáž je navrtání otvorů do zdiva, do kterých se následně aplikuje protivlhkostní směs. Injektáž se provádí u budov, kde je třeba dosáhnout vyšší vnitřní vodoodpudivosti a zúžení nebo vyplnění pórů.
 • Umělá elektroosmóza je nejnovějším typem sanačních opatření. Anody a katody vytvářejí elektromagnetické pole, které zabraňuje zpětnému vzlínání vlhkosti do objektu.
 • Svislá izolace kompletně izoluje spodní stavbu od okolního terénu a zabraňuje pronikání vlhkosti.

Kontaktujte profesionály

Jestliže chcete vyřešit problémy s vlhkostí vaší stavby, vyplatí se kontaktovat specializovanou společnost. Ideálně takovou, která nabízí všechny technologie řešení a na základě důkladného posouzení objektu dokáže vybrat správný typ. Většina firem na trhu se specializuje jen na některé technologie. Profesionálem v oboru, který nabízí všechna řešení, je například firma Izolace František Hróz.

Zdroj foto: izolacehroz.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

3 komentáře

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

 • František Lopek

  / Odpovědět

  Vlhké zdi v domě neznamenají nic dobrého. Situaci je třeba co nejdříve řešit. Vlhkost snižuje životnost stavby a bydlení ve vlhkých prostorech může ohrožovat zdraví.

 • Peťa

  / Odpovědět

  Před jakýmkoli zásahem proti vlhkosti, je ale nutné důkladně prověřit příčinu. V některých případech se nemusí jednat o vlhkost z podloží a okolní zeminy, ale vlhnutí mohou způsobovat i některé skryté poruchy rozvodů vody, topení nebo kanalizace. V případě, kdy se vlhkost neprojevuje víceméně stejnoměrně v celém domě, ale jedná se spíše o ojedinělá ložiska, se rozhodně doporučuje prověřit neporušenost domácích rozvodů, ale také správnost napojení okapů a svodů dešťové vody a kanalizace. Příčiny vlhkosti mohou být také kombinované.

 • Libor

  / Odpovědět

  Vlhkost dokáže postupem let dům úplně zničit. Pokud se jedná o stavbu z nepálených cihel tzv. vepřovic, mohou být destruktivní účinky vlhkosti ještě mnohem razantnější než u domů z pálených cihel či kamene. Provedení hydroizolace s sebou vždy nese určitá stavební rizika, pokud jsou však dodrženy správné postupy, nebývají komplikace nijak velké.

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky