fyzická ostraha objektů

Pocit bezpečí patří mezi základní lidské potřeby a naštěstí máme v dnešní době dostatek možností, jak chránit sebe, naše blízké i majetek. Pro zabezpečení objektů, jako jsou byty, domy, chalupy nebo třeba firemní prostory, lze využít mnoho způsobů. V některých případech si vystačíte s odolnými dveřmi a bezpečnostním zámkem, ve složitějších případech už je třeba komplexnější zařízení s dalšími ochrannými prvky.

V zásadě lze zabezpečení objektů rozdělit na 2 základní skupiny – pasivní aktivní. Pasivní zabezpečovací prvky reprezentují nejenom dveře a zámky, ale dále také třeba kamerové systémy, čidla, detektory atp. Praktická volba je pořízení elektronického zabezpečovacího systému (EZS). Ten disponuje rozmanitými funkcemi a umožňuje například odesílání SMS na zadané telefonní číslo (vaše, člena rodiny, souseda apod.) ve chvíli, kdy dojde k narušení objektu, respektive k násilnému vniknutí nežádoucí osoby.

Do aktivních bezpečnostních prvků zahrnujeme především speciálně vyškolenou ostrahu objektů. Fyzická ostraha objektů v Praze a dalších velkých městech není v dnešní době výjimkou. Je vykonávána profesionálními pracovníky, kteří spadají pod bezpečnostní agentury a výrazně zefektivní ochranu vašeho objektu. Díky tomu jste ušetřeni starostí o bezpečnost pozemku, majetku, ale také dalších nepříjemností. A nemusí se jednat zrovna o Prahu a další velká města, dnes už je možné využít kvalitní bezpečnostní služby téměř po celé České republice, včetně malých obcí.

Zkušená bezpečnostní agentura = nejlepší ostraha objektů

Při výběru bezpečnostní agentury je jedním z dobrých vodítek její minulost, respektive zkušenosti a doba, po kterou se na trhu pohybují. Zkušená bezpečnostní agentura zajistí spolehlivou ochranu objektu. Zpravidla také tyto agentury mají ve svém středu zaměstnance fyzické ostrahy, kteří takříkajíc „něco zažili“ a dokáží jednat v každé situaci. Fyzická ostraha samozřejmě využívá také prvků pasivních bezpečnostních prvků, systémů, kamer a dalších pokročilých přístrojů, přičemž tato kombinace zajišťuje maximální míru ochrany pro váš domov či komerční prostory.

Ostrahu může provádět uniformovaný strážný. Pokud však chcete, aby ostraha působila nenápadně a objekt na první pohled nestřeženě, je zvolen civilní oděv. Pochůzky probíhají nepravidelně, s využitím služebního psa. Ten je vycvičen pro netradiční situace během obchůzky a hlídání, které lidská ostraha nemusí postřehnout.

Pochůzkovou službu, která monitoruje dění kolem objektu a na pozemku, je ideální spojit například s kamerovým systémem a elektronickým zabezpečovacím systémem, který je napojen na pult centralizované ochrany.

Vlastní dohled může být realizován formou pochůzek v domluvené hodiny, nepravidelně nebo jako nepřetržitý provoz 24 hod/den.

Mezi činnosti pracovníka fyzické ostrahy patří dále provoz vrátnice, v níž kontroluje všechny osoby, které procházejí, auta, v neposlední řadě může také zajišťovat služby recepce a sledování bezpečnostních kamer. Samozřejmostí jsou pochůzky v daném objektu. Vzhledem k širokému spektru činností je možno po dohodě se zákazníkem zajistit rovněž práci domovníka.

Bezpečnostní systémy a pult centrální ochrany

V současnosti máme k dispozici takové vymoženosti, které nám umožňují zabezpečit objekty skrze moderní technologie. Řadíme sem:

  • Elektronické zabezpečovací systémy s využitím čidel, senzorů, detektorů, sirén atd.
  • Protipožární systémy
  • Přístupové systémy
  • Kamerové systémy

Každý z těchto mechanismů je schopen zaznamenat specifické aktivity a na základě toho začít pracovat. Z čidel a senzorů ihned přicházejí signály do ústředny systému, který jedná podle nastaveného režimu a schématu – zpravidla spuštění sirény, odeslání SMS o narušení objektu majiteli či jiné oprávněné osobě, nebo hlasové zprávy.

Elektronické zabezpečovací systémy

Mezi prvky EZS spadají:

  • Detektory pohybu
  • Detektory tříštění skla
  • Detektory otevření dveří a oken
  • Čidla na detekci vody a kouře
  • A další…

Přístupové a identifikační systémy

Tyto systémy slouží především k zajištění bezpečí obyvatel domu a jejich majetku. Elektronická přístupová zařízení využívají speciální čipové karty či otisky prstů (nikoli tradiční klíče), čímž se dostanete jak do domu, tak do společných prostor. Podporovány jsou také nejrůznější doplňky, jako kamerové systémy, videotelefony apod.

Kamerové systémy

fyzická ostraha kameraKamerové systémy se využívají nejenom pro sledování objektu a jeho okolí, ale také k pořizování záznamů, které mohou sloužit například jako důkazní materiál k identifikaci narušitele. Kamery jsou umístěny tak, aby co nejlépe zachycovaly důležitá nebo citlivá místa, jako jsou dveře, okna, schody atp. – místa, kde je riziko vniknutí nejvyšší. Kamerový systém lze nainstalovat na internetové rozhraní. Po připojení k síti pak mohou uživatelé s přístupem sledovat dění v reálném čase on-line přímo z kamer.

 

Pult centrální ochrany

Pro ještě komplexnější zabezpečení objektů je možnost napojit zabezpečovací systém na takzvaný pult centrální ochrany, který monitoruje všechny připojené systémy. Jeho funkce spočívá v tom, že při obdržení informace o narušení zabezpečení, ihned vyšle signál majiteli objektu, respektive pracovníkům fyzické ostrahy, kteří mohou neprodleně zasáhnout, policii a dalším složkám záchranného systému.

Kolik to stojí?

Z hlediska ceny záleží na typu střeženého objektu. Pokud si budete chtít systém a ostrahu zjednat pro panelový dům, záleží na počtu střežených bytových jednotek. Pokud se totiž celková cena rozpočítá do dostatečného počtu bytů, může každá domácnost za zabezpečovací systém i fyzickou ostrahu zaplatit třeba jen pár stokorun měsíčně. A to se za bezpečí vašeho bytu a majetku rozhodně vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno