videotelefon

Doby, kdy u vchodových dveří byly klasické zvonky, jsou již několik let za námi. Především novostavby preferují video-zvonky tzv. videotelefony a to nejenom z estetického důvodu, ale také kvůli bezpečnosti a jednoduchosti zapojení, včetně komunikace např. s otevíráním branky či brány. To, co bylo dříve luxusem, si dnes může dovolit každý.

Domácí videotelefony fungují na velmi jednoduchém principu. Venku na vstupní bráně nebo před vchodovými dveřmi je umístěná kamerová jednotka. Po zazvonění se aktivuje vnitřní jednotka s LCD displejem a vy vidíte osoby stojící před kamerovou jednotkou. Můžete s nimi komunikovat a případně jim otevřít vstupní branku. V případě, že máte doma malé děti či prarodiče, je videotelefon z hlediska jejich bezpečnosti velmi důležitý. Není potřeba otevírat dveře a vpustit si cizí lidi do domu. Stačí s nimi komunikovat přes videotelefon a případně je ihned odmítnout. Nebezpečí tohoto druhu je v dnešní době vysoké. Televizní zprávy jsou plné reportáží, jak starší občané vpustí do domu podomního prodejce či falešného zaměstnance energetických společností a ti následně majitele domu okradou.  Tímto elegantním řešením tomu lze snadno předejít.

videotelefon

A jak je to s použitím v noci? Každá kamerová jednotka by měla mít přísvit kamery do tmy. Pokud tento parametr není uveden u výrobku, informujte se u svého dodavatele. V dnešní době by to již mělo být standardem.

Další výhodou je možnost napojení videotelefonu na dveřní zámek – můžete tak ovládat otevírání vstupní branky nebo pojezd brány. Z pohodlí domova tak můžete vpustit vítanou návštěvu na váš pozemek a nemusíte chodit a otevírat jim sami.

Na trhu je mnoho variant a značek. Některé nabízí možnost záznamu nezastižené návštěvy a zpětné projekce toho, kdo na vás zvonil. Další variantou je napojení na váš mobilní telefon a prostřednictvím něj ovládat kamerovou jednotku a komunikovat s osobami venku.

videotelefon
Výrobky společnosti EMOS jsou oblíbené především díky své variabilitě a možnosti kombinování různých typů vnitřních a kamerových jednotek. Můžete tak vytvořit libovolnou sestavu dle vašich představ, např. kamerová jednotka u branky + u brány a vnitřní jednotka např. v prvním patře a ve druhém patře.  Vybírat sestavy můžete jak podle designu, tak podle funkčností jednotek.

kamerová jednotka

A jak videotelefon zapojit? Zapojení je jednoduché a nemusí jej provádět odborná firma. Pokud budete mít vnitřní jednotku vzdálenou od kamerové jednotky do vzdálenosti 30 m, stačí použít na propojení kamery s vnitřní jednotkou klasický internetový UTP kabel. Pokud je vzdálenost nad 30 m, pak doporučujeme využít kabel SYKFY. Napájení vnitřní jednotky lze většinou zapojit do zásuvky nebo na DIN lištu do rozvaděče.
Nechte se námi inspirovat a vyberte si ten správný model právě pro vás. Ceny videotelefonů značky EMOS začínají na hranici 4000 Kč za celou sadu videotelefonu a kamerové jednotky a to je investice, která se vám jistě vyplatí. Můžete tak ochránit nejenom své blízké, ale i svůj majetek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Moderní videotelefony pro každou domácnost | Kuchyně - kuchyně na míru, obklady a dlažby, osvětlení a příslušenství Moderní videotelefony pro každou domácnost | Kuchyně - kuchyně na míru, obklady a dlažby, osvětlení a příslušenství

    […] Moderní videotelefony pro každou domácnost pochází z Blog magazín o bydlení a […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno