Jste zde:  / Interiér / Ložnice / NEJNOVĚJŠÍ / Jak vybrat ideální povlečení

Jak vybrat ideální povlečení

V posteli každý z nás stráví denně několik hodin. Rok má 365 dní a pokud průměrně strávíme 7 hodin každý den v posteli, tak za rok je to 2555 hodin spánku. To je rozhodně číslo, které by nás mělo přimět přemýšlet o ložním prádle a jeho materiálech, například vybírat si ze saténu nebo bavlny, ale rozhodně bychom měli dbát na kvalitu pro dětské povlečení a stejně také povlečení do postýlky.

Nevíte které povlečení je pro vás to správne? Přečtěte si o používaných materiálech, různých designech, barvách nebo rozměrech a vyberte si to pravé přesně pro vás.

Buďte v kurzu

Ke každé pořádné domácnosti neoddělitelně patří i pěkně vybavený a upravený interiér, který má svou duši a dýchá rodinnou atmosférou. Každá domácnost má individuální vkus a styl a podle toho by jste měly vybírat i povlečení. Aktuálně jsou v kurzu povlečení nejen různých barev ale také zejména s různými motivy. Stejně jako na oblečení tak i na povlečení jsou v kurzu různé květinové vzory v různých barvách, které se při vašem výběru odvíjejí právě od zařízení a barev ve vaší ložnici. Vybírat si můžete i podle ročního období, například v zimním čase můžete obléci vaše peřiny i do poněkud chladnějších nebo tmavších barev. V neposlední řadě je důležitý i materiál, ne vždy a všude se může hodit právě saténové povlečení, které například rozhodně není vhodné na typické staré chaty, kde chodíte přespávat jednou za měsíc.

Na materiálu hodně záleží

Toužíte po saténovém povlečení? Není se čemu divit. Množství lidí miluje právě satén kvůli svému jedinečnému, luxusnímu vzhledu a zároveň velmi jemnému a heboučké povrchu, který připomíná hedvábí a člověk se cítí v objetí saténu jako v nebi. Tento materiál nejen příjemně pohladí pokožku ale zároveň ji i zchladí, což může být velmi příjemné zejména v horkých letních večerech. Abyste zachovaly životnost a pěkný vzhled saténového povlečení je důležité se o něj starat. Vždy je třeba nastavit správný prací program, co nejjemnější a stejně tak je důležité prát tento materiál ve studené vodě, protože horká voda by ho mohla poškodit. Samozřejmostí je přetočit ložní prádlo naopak a používat jemné prací prostředky, nejlépe bez aviváže .
Tradiční, oblíbené a příjemné, takové je bavlněné povlečení! Na trhu se v současnosti vyskytuje skutečně velké množství bavlněného povlečení a proto je pro nás náročnější vybrat si. Kromě toho existuje množství napodobenin bavlny a pro někoho může být problém rozlišit 100 % bavlnu od jiného složení, proto vždy při výběru třeba opravdu dbát na kvalitu abyste po praní nebo pár použití nebyly překvapený. Bavlna, narozdíl od saténu, má výbornou pevnost při praní a proto je možné ji prát klidně i na 60 °C. Kromě toho vyžaduje za každým rozhodně i žehlení. Kvůli své dlouholeté tradici, perfektním vlastnostem a cenové dostupnosti patří bavlněné povlečení mezi ty nejoblíbenější.

A co děti?

Při výběru dětského povelečení nebo povlečení do postýlek, je nutné rozhodně v první řadě dbát na kvalitu. Děti jsou náchylnější na umělý materiál a mohou se jim vyhodit různé alergické reakce nebo vyrážky. Pro děti se doporučuje rozhodně 100 % bavlna, která je vhodná právě i pro děti trpící kožními alergiemi. Kromě toho že bavlna perfektně snáší praní, tak má i vynikající sací účinky. Toto je právě vhodné pro dětičky, protože dokonale absorbuje pot. Dětské povlečení z bavlny jim zajistí maximální komfort, příjemně a klidné spaní, všichni budou spokojený. Chcete-li dětičkám vylepšit zážitek ze spaní, můžete jim zakoupit dětské povlečení s různými pohádkovými motivy a zaručíte si, že vaše děti se budou do postele těšit!

logo dekoratex


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky