postele s uložným prostorem

Postele s úložným prostorem jsou velmi elegantním řešením, které vám umožní účelně zařídit i malou ložnici. Jak si vybrat tu správnou?

Typy otevírání roštů

Úložné prostory jsou dvojího typu. Tím prvním je klasická zásuvka. Její mírnou nevýhodou je především to, že se otevírá do prostoru, takže s tím musíte při vysouvání počítat. Na druhou stranu je s ním ovšem mnohem jednodušší manipulace nevyžadující přílišnou fyzickou sílu. Proto jde o oblíbené řešení nejen u postelí manželských, ale také u těch pro děti.

Druhou variantou je vyklápěcí rošt. Ten se může vyklápět buď do strany nebo do čela postele. I tady byste měli přizpůsobit umístění postele, abyste k celému mechanismu měli dostatečně pohodlný přístup.

V případě, že si pořídíte manželskou postel s úložným prostorem, zaměřte se na to, zda se vyklápí rošt vcelku anebo obě poloviny zvlášť. A také na to, jestli je úložný prostor předělen a tvořen tak vlastně dvěma jednolůžky. Vyplatí se na to pamatovat předem, abyste nebyli nepříjemně překvapeni při uskladňování větších předmětů. Vždy si také zkontrolujte dostatečné odvětrávání, aby vám nezatuchly například peřiny nebo uložené sezónní oblečení.

Jaký materiál postele

Poměrně často se objevují takto řešené postele čalouněné, které jsou populární hlavně proto, že se dají sehnat v široké škále potahových materiálů. Proto se budou designem hodit prakticky do jakékoli ložnice. Nesmíte je ovšem ušpinit, ať už vy nebo třeba vaše malé děti, pak vás čeká shánění speciálního čističe. Zpravidla také u nich nelze vyměnit matraci, která bývá přičalouněná k rámu pevně.

Naproti tomu postele z masivu zajistí rozdělení rámu a matrace, kterou si tak můžete vybrat dle svých potřeb. Také o masiv je potřeba adekvátním způsobem pečovat. Ošetřujte jej speciálními přípravky na dřevo a čistěte pouze šetrně, nejlépe nasucho. Pravdou je, že údržba je u dřeva náročnější, nicméně se vám takovýto nábytek za vaši starostlivost odmění opravdu dlouhou výdrží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno