Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Interiér / Ložnice / NEJNOVĚJŠÍ / Krepové povlečení, nádech Francie ve Vaší ložnici

Krepové povlečení, nádech Francie ve Vaší ložnici

krepové povlečení

Věděli jste, že krep, který se používá na výrobu povlečení, je původem z Francie? Výraz pro krep pochází původem z francouzštiny ze slova – crêpe. Charakterem této látky je její vlnitý zrnitý povrch. Motiv zvrásnění vzniká specifickým způsobem tkaní hedvábných nití. Není krep jako krep. Na trhu můžete najít dva typy krepů – bavlněný a z polyesteru (ten je levnější, ale jeho vlastnosti jsou horší) – podle typu příze ze které jsou utkány. Povlečení z krepu je typické svou nadýchaností a lehkostí, zároveň rychle schne a každý, kdo nerad žehlí ocení, že u tohoto materiálu žehlit není třeba.

Krep, povlečení do každého počasí

Ať už jste milovníci klasických peřin z peří nebo alergici s dekou z dutého vlákna, určitě neuděláte chybu, když si oboje zabalíte do krepu. Ač se to může na první pohled zdát nepěkné, vrásnicí se povlečení, nedejte na první dojem. Krep má tu jedinečnou funkci, že právě díky tomu zvrásnění rychle schne, větrá, což zamezuje usazování prachu. Bavlněný krep je vyšší kvality a pokud je to nutné můžete jej i prát na vysoké stupně. Lidé s alergií ocení krep v polyesteru, který nezadržuje prach ani roztoče a je tak pro ně ideální.

Krepové povlečení můžete použít ať v zimě nebo v létě. Většina z nás jej má spojených právě se zimou, ale i v chladnějších letních dnech může být toto povlečení příjemné na dotek a nadýchané.

Útulné usínání pro každého

Bavlna, které je v bavlněném krepu obsažena z něj dělá zdravotně nezávadné povlečení. Barvy použité k potisku motivů na krepové povlečení jsou barevně stálé. Potisk probíhá zdravotně nezávadnou barvou. Použité originální motivy a syté barvy vydrží i časté používání, zároveň zkrášlí každý interiér či vhodně zapadnou do stylu majitele. Motivy na krepu nic nelimituje, najdete tak jednobarevné povlečení, vzhled patchworku nebo jednoduchou geometrii. Výběrem krepového povlečení nic nezkazíte, naopak získáte příjemné a kvalitní povlečení. V zimním období můžete doplnit krepové povlečení hřejivým froté prostěradlem, které vás zahřeje.

Vykouzlete si domov ještě útulnější s krepovým povlečením. Kvalitní potisky dětských motivů či květů nebo jen geometrických prvků vydrží dlouho a jejich syté barvy jen tak nevyblednou. Krep lehce zapadne mezi vaše ostatní prádlo. Stačí jej vyprat jen na 40° a za dobrého počasí za chvíli uschne. Jestli máte možnost dát jej proschnout na čerstvý vzduch, udělejte tak. Díky specifickému drážkování do sebe více aklimatizuje slunce a v případě užití aviváže vydrží vonět déle. Máte-li oblíbenou jednu barvu najdete v ní nepřeberné množství motivů nebo odstínových provedení. Lehce se tak může stát povlečení doplňkem interiéru. Krepové povlečení je nákladnější při pořízení, ale v případě správné údržby vydrží v rodině po několik generací.

Partner: logo lozniobchod.cz

Zdroj Foto: lozniobchod.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby