TERMOSCREEN

Zdánlivě neřešitelný problém – přehřívání bytů v bytových domech, je přece jen možné vyřešit i bez klimatizace. Hned dvě řešení nabízí největší slovenský výrobce stínící techniky a jeden z největších prodejců tohoto sortimentu na českém trhu – společnost K-system s. r. o., Žiar nad Hronom. Jedním z nich jsou venkovní žaluzie a druhou screenové textilie. Screen má tu vlastnost, že odráží sluneční záření. Používá se také při výrobě tzv. fasádních markýz. Společnost K-system nabízí síť proti hmyzu, kde místo standardní síťoviny je v rámu napnutá síťovina TERMOSCREEN s vysokým účinkem ochrany před přehříváním interiéru. Informuje o tom Andrea Kúdelová, vedoucí divize obchodu a marketingu K-systemu.

„Bytové domy přijímají přes okna až 90 % tepelných zisků ze slunečních paprsků. Zatímco v zimě je to výhodné, v létě to způsobuje nepříjemné, až zdraví škodlivé prohřátí bytu. Své vědí kardiaci, lidé s vysokým tlakem, starší lidé a malé děti. Při tropických vedrech z posledních let jde často opravdu o život. Síťovina TERMOSCREEN poskytuje nejen ochranu proti hmyzu, ale také výrazně zlepšuje tepelněizolační vlastnosti okna tím, že odráží až 64 % slunečních paprsků ještě před okenní tabulí. Důležité je, že screenová síťovina má vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření.

Termoscreen nejen zabraňuje přehřívání interiéru odrážením slunečních paprsků, ale také zabraňuje hmyzu proniknout do interiéru, nabízí výbornou viditelnost a stejný účinek při otevřeném i zavřeném okně. Výrobce doporučuje vyzkoušet si účinnost stínění na jednom okně a potom vybavit sítěmi podle potřeby i další. Upozorňuje i na to, že výměna vzduchu je díky hustotě sítě nižší, než je běžné. Řešením je sundávání síťoviny, které je poměrně snadné. Při jejím složení se tak umožňuje v noci větrat intenzivněji.

,,Stínění je jednodušší než klimatizace. Pokud je bytový dům již zateplený, u splitové klimatizace je nutný souhlas nadpoloviční většiny sousedů a narušení fasády. Vyvést otvor pro splitovou klimatizaci přes zdivo a zateplení není až tak jednoduché. Vyžaduje totiž speciální montáž. Problém s přehříváním interiérů během letních tropických veder dokáže spolehlivě vyřešit i žaluziové stínění, namontované na oknech budov. Nejvhodnější jsou venkovní žaluzie. Ve srovnání s montáží často používané, ale energeticky náročné klimatizace, představují až 30 procentní roční úsporu nákladů.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Zdroj Foto: TS, ksystem.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno