vysavače

Rozhodli jste se pro koupi nového vysavače? Pak váš čeká několik rozhodnutí, ale zřejmě to nejdůležitější z nich je, zda zvolíte klasický přístroj, který zachybuje prach a nečistoty do sáčku nebo novější typy, co se obejdou i bez něj.

Při výběru vysavače hraje důležitou roli vaše domácnost. Máte většinu podlah bez koberců? Pak by vám měl stačit klasický vysavač, který vás zbaví prachu a nečistot. Pokud jsou vaše podlahy pokryty koberci.

Sáčkové vysavače s papírovými nebo látkovými sáčky byly v dřívější době v podstatě jediným typem vysavačů, který jste si mohli zakoupit. Dnes už můžete sehnat bezsáčkové, neboli cyklonové vysavače, kde jsou sáčky nahrazeny vyjímatelnými zásobníky. Na trhu se objevují také robotické a multifunkční vysavače. Každý z těchto typů má své pro i proti a tak říci jednoznačně, který je lepší či horší, nelze.

Sáčkové vysavače

Sáčkové vysavače jsou stále velmi oblíbeným typem vysavačů a jsou ideální do domácností, jelikož nedochází ke kontaktu s nečistotami. Tyto vysavače se vyznačují vysokým výkonem a zpravidla kvalitnějším zachycením nečistot. Pokud jsou sáčkové vysavače doplněny o kvalitní filtraci, můžete si být jisti téměř 100% zachycením nečistot.

U klasických papírových sáčků se jedná o suchou filtraci, nejčastěji jde o filtry HEPA, které zachytí mimo jiné i roztoče či plísně. Jejich výkonnost je odstupňována na škále od 1 do 13, přičemž číslo 13 zaručuje 99,97% účinnost.

Sáčky působí jako druhý filtr, díky čemuž dochází ke shromáždění většiny prachových částic a nečistot. Například sáčky do vysavačů VORWERK jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů. Látkové sáčky jsou pětivrstvé a papírové sáčky jsou vyráběny z tří nebo čtyřvrstvého filtračního papíru s rastrem, tudíž se nemusíte bát jejich protržení.

Bezsáčkové vysavače

Bezsáčkové vysavače mají klasické papírové nebo látkové sáčky nahrazeny vyjímatelnými zásobníky. Fungují na takzvané cyklonové separaci prachu. U dvojité cyklonové separace si můžete být jisti až 99% odstranění prachových částic, to se promítá také na životnosti filtrů, které se tak nezanáší hrubými nečistotami a zůstávají déle čisté. Díky tomu nedochází ani ke snížení výkonnosti vysavače, která je velmi ovlivněna právě zanesenými filtry.

Konstantní výkonnost je právě velkým plusem bezsáčkových vysavačů a stejně tak nízká návratnost nečistot do ovzduší. Většina těchto vysavačů je vybavena HEPA filtry u výstupu, které zachycují různé mikročástice, roztoče i plísně. Tyto přístroje jsou tak vhodné pro domácnosti, ve kterých žijí alergici.

Bezpochyby dalším plusem bezsáčkových vysavačů je úspora za výměnné sáčky, což je dnes nemalá investice. Tento typ vysavačů je vhodný do dílen a prostorů s hrubší nečistotou, jelikož malé nečistoty, jako prach, zvířecí chlupy nebo vlasy se z nádoby špatně odstraňují a mohou se dostat zpět do vzduchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

  1. Jaký vysavač? Sáčkový nebo bezsáčkový? | Kuchyně - kuchyně na míru, obklady a dlažby, osvětlení a příslušenství

    […] Jaký vysavač? Sáčkový nebo bezsáčkový? pochází z Blog magazín o bydlení a […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno