Nezáleží na tom, zda má váš pozemek půl hektaru nebo deset hektarů. Vždy se budete muset popasovat s rostoucí trávou. Nikdo se nechce brodit houštím, aby přešel vlastní zahradu. A k takové práci je zapotřebí kvalitní stroj. Sekačka zvládne nejen posekat trávu, ale s doplňkovým zbožím zastane i další práci jako třeba vertikutaci.

Před nákupem si vše promyslete

Koupě sekačky je velká věc. Není to záležitost jednoho roku, ale koupí se zavazujete ji používat několik let, po celou sezonu. Tedy od jara do podzimu. I s tím se pojí parametry výběru. Nechcete si při každém sekání stěžovat a litovat, že jste nekoupili tu druhou. Rozhodnutí je na vás. Zvažte tedy, kde budete sekačku používat, zda si ji dokážete v případě potřeby spravit sami nebo budete muset využít služby servisu a zda chcete posekanou trávu ponechat tam, kde byla anebo ji sesbíranou do koše pak uložíte na jiné místo. Obecně platí, že čím větší plochu na sekání máte, tím větší sekačku s širším záběrem budete potřebovat. Nekupujte zbytečně velkou na zahradu plnou hraček, okvětních záhonků a chodníčků v trávě. Při sekání byste se zbytečně trápili. V takovém případě vám postačí menší, lehčí sekačky. A nejlépe elektrické. Na větší plochy je pak samozřejmě vhodnější sekačka benzínová nebo akumulátorová.

Co dál má umět sekačka

Dobrou koupí je taky sekačka s pojezdem. Do toho se vyplatí investovat i na malých plochách. Odborníci radí, při koupi myslet taky na to, jak vysokou trávu budete udržovat. Sekačka by měla umět přizpůsobit výšku nože na daný porost. A sběr do koše taky musí fungovat. To je zajištěno větším výletovým otvorem pro stébla trávy. Jako každý stroj i sekačka má různé výkony motoru. Na malé plochy postačí 4HP, na větší 5HP a na pozemky sčítající velikost plochy nad 1500m2 nechtějte nic jiného než výkon 6HP a víc. I když je pořizovací cena výkonnějších modelů vyšší, odvděčí se vám delší životností – cenu lze navíc výrazně snížit využitím sezónních slev či výprodejové akce.

Jaká kritéria musí splnit dobrá sekačka

Dobrá sekačka tedy má dostatečný výkon, kvalitní sběrný koš s dobrou velikostí výletového otvoru, možnost nastavení výšky šasi, přesné rozpětí záběru potřebného přesně na vaši zahradu a pojezd usnadňující práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno