matrace

Toužíte po tom se dokonale vyspat? Klíčový problém je obvykle v použité matraci. Podívejte se s námi na několik tipů, které vám pomohou vybrat tu pravou. Nejprve je nutné zvolit správnou velikost. Většina rozměrů je dnes standardizovaných. Pokud však máte postel atypických rozměrů, objednejte si matrace na míru. Jedině tak budou perfektně sedět, a to přesně tak, jak mají. Tím eliminujete například její posouvání v průběhu spánku.

Zaměřte se také na materiál

Velikost již máme vybranou. Nyní je třeba zaměřit se také na správný výběr konkrétního materiálu, ze kterého bude matrace vyrobena. Na mysli máme především samotnou vnitřní výplň. Podíváme-li se na ty nejběžnější varianty, jsou to zcela určitě tyto:

  • Pružinové a taštičkou matrace
  • Latexové matrace
  • Matrace s paměťovou pěnou

Každý typ má samozřejmě i různé vlastnosti, a to s ohledem na možnost přizpůsobit se našemu tělu, s ohledem na prodyšnost, nebo na cenu. Využijte akci na matrace a snižte ji na minimum. Díky tomu se pro vás mohou stát mnohem dostupnější i moderní varianty, spojené se zmíněným latexem, nebo s paměťovou pěnou. Obojí je dnes pro spánek tím nejlepším.

[irp]

Jak je to s tvrdostí?

Ani na tu nezapomínejte, jelikož i ta dnes hraje důležitou roli. Primárně je třeba říci, že samotnou tvrdost volíme individuálně, dle našich požadavků. Co by však mělo být samozřejmostí, to je dělení matrace na různě tvrdé zóny. A to s ohledem na to, že každá část našeho těla je jinak těžká a každá potřebuje i jinou oporu.
Jakmile máte matraci vybranou, nezapomínejte také na další nezbytnou věc, která s bezproblémovým spánkem souvisí. Je to levné povlečení. To by mělo být nejenom příjemné na dotek, ale mělo by umět v zimě zahřát a v létě naopak zajistit prodyšnost. Ideální je tedy kombinovat varianty flanelové a varianty krepové. Ty jsou v rámci zmíněných ročních období řešením, které patří mezi tu nejlepší variantu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno