garnýže

Garnýže v dnešní době nemají pouze praktickou, ale také estetickou a dekorační funkci. Zařizujete-li si byt či přemýšlíte nad pořízením hezkých záclon nebo závěsů, pak se vám budou nové garnýže hodit. Jenže jak si takovou vhodnou garnýž vybrat? V regálech kamenných obchodů a nabídkách e-shopů najdete nepřeberné množství závěsných systémů. Zajímá vás, jak na výběr garnýže a na co se při výběru vhodné garnýže zaměřit?

Sháníte-li do bytu, domu či kanceláře nové garnýže, měli byste se zamyslet nad tím, v jakém stylu je či bude váš byt či kancelář vybavena. Stejně tak bychom měli přihlédnout na technické parametry, jako je požadovaná délka garnýží i hmotnost závěsu či záclony, která bude na garnýži zavěšena. S hmotností závěsu je samozřejmě těsně spojen materiál, z kterého je závěs/záclona vyrobena. V potaz však bereme i pár dalších parametrů a o nich bude náš článek.

Dekorativní kouzlení s garnýžemi

Garnýž ovlivní celý vzhled interiéru, a to nejen závěsem, který nese, ale také materiálem, z kterého je garnýž vyrobena. Díky tomu se dá s prostorem manipulovat a vykouzlit tak stylový design či optický klam. Pokud máte například malá okna, vyberte si dlouhé garnýže. Garnýž můžete volit dokonce i v délce přes celou stěnu. V kombinaci například se saténovým závěsem vytvoříte luxusní dojem. S ohledem na design volíme i koncovky garnýže.

Jeden či dva závěsy aneb funkčnost garnýže

V potaz musíme vzít i funkci garnýže. Ponese závěsný systém jednu tyč na záclonu/závěs nebo dvě tyče na závěs i záclonu? Podle toho vybíráme počet kolejnic. Stejně tak volíme i průměr tyčí. Do kategorie funkčnosti patří samozřejmě i hmotnost záclon a závěsů, které by měla garnýž unést.

Technické řešení

Do technických parametrů patří uchycení garnýže. Tu si můžete nechat připevnit buď do stropu, nebo do stěny. Přemýšlejte nad tím, jak vysoko nad oknem by měla garnýž být a jak jsou stěna či strop pevné a hlavně rovné.
Spadá sem i vhodná délka garnýže. U okna o šířce 100 cm se závěsem volíme garnýž o délce 150 cm a s 15 kroužky. Okno široké 100 cm se záclonou by mělo být 170 cm širokou garnýž se 14 kroužky.

Partner: logo garol.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno