terasa

Rozhodli jste se, že si na zahradu pořídíte terasu, ale máte trable s vybíráním materiálu? Přečtěte si, jestli sáhnout po tradičním dřevu, nebo radši jít do moderního dřevoplastu, a na co při výběru nezapomenout!

Při výběru nespěchejte

Podívejte se na místo, kde byste chtěli terasu. Jakou má mít terasa tvar a jak ho můžete docílit? Je spíše zalitá sluncem, nebo ve stínu? Pročtěte si, jak probíhá pokládka, jestli ji zvládnete sami a jakou má materiál životnost.

Neptejte se jen na otázku, co by se vám na zahradě líbilo, ale myslete i na možné problémy. Máte čas a peníze terasu pravidelně ošetřovat a impregnovat? Pokud ne, radši sáhněte po materiálu, který je nenáročný na údržbu.

Jak budete terasu využívat?

Promyslete si, k čemu budete terasu používat. Budete na ní trávit horké letní dny, nebo bude sloužit jen jako obložení mezi domem a bazénem? Ve vysokých teplotách se mnoho materiálů přehřívá a uklouznutí na mokré terase není neobvyklé. Sáhněte po materiálu, který vás nespálí a zároveň je protiskluzový.

K létu také patří grilování, sem tam ale z grilu odskočí uhlík. To je pak katastrofa na spadnutí. Dřevo kompletně shoří, dřevoplast Twinson je naopak samozhášecí.

Pro a proti dřeva a dřevoplastu

Jaká jsou tedy pro a proti dřeva a dřevoplastu?

Výhody dřeva jako terasového materiálu jsou hlavně:

  • Odolnost vůči vysokým teplotám.
  • Pochází přímo z lesa, a tak vypadá krásně.
  • Na druhou stranu neodolává plísním a dřevěná prkna je třeba pravidelně ošetřovat a impregnovat.

 
Dřevoplast Twinson se pyšní svou šetrností k životnímu prostředí:

  • Veškeré dřevo, které je použito k výrobě prken, pochází z udržitelných lesů.
  • Položit dřevoplastovou terasu zručnější z nás zvládnou sami.
  • Údržba je snadná a levná.
  • V dřevoplastu se nedrží bakterie ani plísně.

Pamatujte – je to vaše terasa

Nebojte se ozvat přímo řemeslníkům a výrobcům a prohlédněte si, nejlépe naživo, všechny možnosti. Jaké další výhody a nevýhody vás napadají? Přečtěte si další tipy, sepište si seznam, ale ať už se nakonec rozhodnete pro dřevo, nebo dřevoplast, pamatujte, že vaše terasa má splňovat vaše potřeby a hlavně vám dělat radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno