kancelářské židle

Většina lidí pracujících v kanceláři chodí domů unavená a celá ubolená. Bolest za krkem, opuchlé nohy, ztuhnutá ramena a neskutečná bolest v kříži. Poznáváte se v tom? Pokud ano, je načase vyměnit dosavadní kancelářskou židli za nový funkční model a naučit se na něm správně sedět. Co by měla vaše nová kancelářská židle splňovat?

Výška kancelářské židle

výška kancelářské židleV první řadě byste se měli poohlédnout po takové židli, která je výškově nastavitelná. Možnost nastavit si výšku židle vzhledem k vaší výšce a také vzhledem k výšce stolu oceníte hned několikrát. Pokud máte židli příliš vysoko, nebo naopak nízko, vzhledem k pracovnímu stolu, trpí celá vaše páteř. Snad nejhůř je na tom krční část, ale ani zbytek zad na tom není o moc lépe. Židle by měla být vysoká tak, abyste seděli narovnaní a nehrbili a ani nezakláněli se při snaze podívat se na monitor. Špatně nastavená výška židle se pozná i podle polohy vašich nohou. Ty by měly v kolenou svírat úhel 90 stupňů. Pokud je úhel menší, sedíte příliš nízko a můžete si takto škrtit krevní oběh, což má za následek opuchání nohou. Nohy by také neměly viset ve vzduchu. Pokud se však stane, že máte příliš vysoký stůl a židli si tím pádem musíte nastavit výše, dá se problém s nedosáhnutím šlapek nohou na zem vyřešit podložkou pod nohy.

Správná výška kancelářské židle lahodí také vaším ramenům. Pokud sedíte příliš vysoko či nízko, můžete je mít nepřirozeně pokrčené. V takové nepřirozené poloze dokáže člověk vydržet i několik desítek minut a až nastupující bolest ho upozorní, že je něco v nepořádku.

Záda bez bolesti

Vaše nová kancelářská židle by měla být vybavená synchronním mechanismem. Ten umožní nastavitelnou polohu zad, umožní tedy záklon dozadu. V tom nejlepším případě zvolte židli, která má možnost pohybu i do stran. Možnost takto velkého pohybu velmi oceníte. Můžete si totiž díky němu doopravdy důkladně procvičit zádové svalstvo.

kancelářské židle

Také si dávejte pozor na to, aby židle měla kvalitní podpěru zad. Tedy takovou, která bude podpírat celou plochu zad a navíc bude ergonomicky tvarovaná, přičemž bude zachovávat přirozené prohnutí vaší páteře. Opěradlo by v žádném případě nemělo být rovné. Naopak, mělo by být v oblasti křížů vystoupeno tak, aby je adekvátně podepíralo a zabraňovalo tak nežádoucímu prohýbání.

Vaše ideální kancelářská židle nezapomíná také na komfort rukou a hlavy. Rozhodně by měla být vybavena podpěrkami na ruce, které zabrání už jednou zmiňovanému krčení ramen a celkově rukám uleví. Podpěrka hlavy zas dopomůže k úlevě hlavy a krční páteři. Měla by být výškově i do stran polohovatelná. Jen tak se dokonale přizpůsobí vaší postavě.

Nyní už snad máte jasno, co by měla kancelářská židle splňovat, aby se sezení na ní nestalo noční můrou. Pokud se chcete z práce vracet s úsměvem a ne s bolavými zády, ztuhnutým krkem a opuchlýma nohama, zjistěte si o vlastnostech vámi vybírané židle co nejvíce. Židle by měla být funkční komplexní prvek a pokud by chyběla co by jen jedna z výše uvedených vlastností, velmi pravděpodobně by se stalo, že vám uleví je částečně.

[hana-code-insert name=’google‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno