Nabídka matrací pro děti i dospělé je v současné době velmi bohatá a různorodá. Často se tak může stát, že i zkušení rodiče mohou mít problém zorientovat se ve změti materiálů, rozměrů a technologií, které moderní matrace nabízejí. Pokud očekáváte nový přírůstek do rodiny, rozhodně nesázejte na nešvar, který v dnešní době stále ještě převládá – „poděděné molitanové matrace“. S těmi byste totiž svému dítku a jeho budoucímu vývoji ublížili více, než se může na první pohled zdát. Investice do dětské matrace sice není nijak zanedbatelná, ale pro správný vývoj pohybového aparátu naprosto nezbytná. Zvláště během prvního roku dítko v postýlce stráví značnou část dne, proto byste se při výběru matrace měli držet následujících rad a praktických tipů.

Na rady babiček a „zkušených matek“ zapomeňte

Dětská matrace
Dětská matrace Amálka foto: matracetropico.cz

Že Pepíček proležel na molitanové matraci téměř celé dětství a na jeho budoucím vývoji se to nijak nepodepsalo? A že Maruška vám může darovat poměrně zachovalou matraci po Kubíkovi? Tak před těmito radami a nabídkami se raději mějte na pozoru. Matrace, které hrály „prim“ v letech dávno minulých rozhodně nevyhovují současným požadavkům na ortopedické a hygienické vlastnosti dětských matrací. Stará nebo nedostatečně udržovaná dětská matrace může být doslova líhní mikroorganismů, roztočů a bakterií, které křehkému dětskému organismu rozhodně neprospívají. Ba právě naopak, mohou vyvolat alergické reakce, v krajním případě i astmatické záchvaty. O ortopedické vhodnosti proležených matrací ani nemluvě.

Nevíte si rady? Zamiřte k odborníkům

Dětská matrace Mimi foto: slumberland.cz
Dětská matrace Mimi
foto: slumberland.cz

Chcete-li pro svého drobečka udělat maximum již v počátcích jeho života, dejte si na výběru dětské matrace záležet. Velkou roli hraje při výběru matrace její tvrdost. Pro správný vývoj pohybového aparátu proto vybírejte raději matrace tvrdší, které jsou pružné a hygienicky nezávadné. Pokud vybíráte matraci pro děti v batolecím věku, narazit můžete na zónované matrace, které jsou v oblasti páteře tvrdší a u ramen a pánve měkčí. Při výběru matrací pro nejmenší se zaměřte také na to, zda je jejich součástí snímatelný potah, pratelný na teplotu, která zničí maximum nežádoucích mikroorganismů. Pokud si s výběrem vhodné tvrdosti nebo materiálu nevíte rady, zamiřte do specializované prodejny, kde vám poradí tým zkušených odborníků. Rozhodně ale dětskou matraci nevybírejte dle ceny. Šetření by se v tomto ohledu opravdu nevyplatilo.

Máme pro vás pár tipů

matrace Foxík
Matrace Foxík
foto: matracetropico.cz

Pro nejmenší dítka můžeme doporučit matraci Mimi, jejíž střední část je tvořena latex-kokosovou deskou zajišťující optimální tuhost. Kromě ortopedické vhodnosti se kokosová výplň vyznačuje také antialergickými vlastnostmi, na které je nutno klást u malých dítek značný důraz. Další z dětských matrací – matrace Amálka je tvořena moderním Flexifoam® sendvičem a masážními nopkami, které příznivě ovlivňují prokrvení svalů a pokožky dítka během spánku. Pro větší děti je určena luxusní matrace Foxík, u které je možno navolit vhodnou profilaci. V současné době navíc probíhá akce, kdy při koupi této matrace dostanete ještě druhou matraci zcela zdarma!

PARTNER: logo matracetropico.cz

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 KOMENTÁŘE

  1. Samozřejmě. Spánek hraje velmi důležitou roli v našem životě. Jako malinkatí spinkáme třeba i 80 % času dne. S narůstajícím věkem je to samozřejmě méně. Stejně jako pro vývoj a udržení těla v kondici potřebujeme správnou stravu, čerstvý vzduch a pohyb, spánek je na stejné příčce kvality potřeb.

  2. Díky za tipy, protože výběr matrace je věda i když si to člověk sám osahá a vybírá pro sebe. Natož pro dítko. Renata

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno