nástěnná klimatizace toshiba

Klimatizace je přístroj na chlazení vzduchu nedocenitelný zejména v parném letním období. Ačkoliv má řadu výhod, stále o ní koluje velké množství mýtů, které souvisejí s tím, že je používána špatně. Pokud je klimatizace využívána správným způsobem, pozitivně se podepíše na vašem zdraví. Například tím, že snižuje vlhkost vzduchu a díky tomu zamezuje vzniku a dalšímu šíření plísní a bakterií. Filtry, které jsou uvnitř klimatizace, navíc fungují jako čističky vzduchu. Ten zbavují bakterií, nečistot i prachových částic.

Jak tedy správně používat klimatizaci, aby byla nejen účinná, ale i šetrná k vašemu zdraví? Přinášíme vám několik zásad jejího správného užívání:

  • Správné nastavení chlazení – úkolem klimatizace by nemělo být výrazné podchlazení místnosti, které se následně promítne do vzniku angín a viróz, ale zlepšení vnitřních podmínek pro práci a odpočinek. Když je venku nesnesitelné vedro, neznamená to, že musíme uvnitř místnosti udělat téměř nesnesitelnou zimu. Mezi vnitřní a vnější teplotou by neměly být extrémní rozdíly. Aby byla klimatizace nastavena správně, nebyl by být rozdíl mezi vnitřní a vnější teplotou větší než 6 stupňů Celsia. Právě špatné nastavení teploty klimatizace je nejčastější chybou, které se při používání dopouštíme. Teplotní šoky, kterým své tělo vystavujeme, dopadají negativně na naše zdraví, a za viníka je neprávem považována klimatizace.
  • Pravidelné čistění – pro správné fungování přístroje je podstatná pravidelná údržba, tedy pravidelné čistění klimatizace. Pokud je přístroj používán během celého roku, měl by být kontrolován každý půlrok. Při sezónním používání stačí jedna kontrola ročně. Důležitá je výměna filtrů uvnitř klimatizace, které zachycují prachové částice a nežádoucí organismy ze vzduchu. Většina klimatizací signalizuje, když je potřeba vyměnit vzduchové filtry. Hlavní péči věnujte předfiltraci, ve které jsou zachycovány hrubé nečistoty.
  • Umístění klimatizace – klimatizace by měla být vždy umístěna tak, aby docházelo k řádnému proudění vzduchu. V její blízkosti by neměly být žádné překážky, které by mohly narušit jeho přímé proudění. Studený vzduch bývá příčinou letních viróz, dbejte proto na to, aby nefoukal přímo na osoby v místnosti.
  • Větrání – přestože je klimatizace zdrojem chladného a svěžího vzduchu, měli byste klimatizované místnosti pravidelně větrat, tedy pouštět do interiéru čerstvý vzduch.

mobilni klimatizace MasterKromě uvedených zásad na správné používání klimatizace je vhodné dodržovat základní pravidla pro osoby pohybující se v klimatizovaných místnostech. Důležitý je v prvé řadě pitný režim, a to z toho důvodu, že klimatizace vysoušejí vzduch. Nikdy si nesedejte v místnosti tam, kde hrozí, že na vás bude proudit chladný vzduch. A v neposlední řadě se snažte snižovat počet teplotních šoků na váš organismus, zamezte na nutné minimum přecházení z klimatizované místnosti do venkovního prostředí.

Při dodržování těchto zásad vám bude klimatizace dobře sloužit, a to bez jakýchkoliv zdravotních problémů. Naopak budete překvapeni, že její pozitivní přínosy na vaše zdraví jsou nezanedbatelné.

 

Partner: cvb klimatizace logo

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno