Člověk již nemusí mít deseti tisíce korun navíc, aby mohl svobodně cestovat a platit za ubytování v komerčních hotelech a penzionech. Poté, co se i v Česku rozmohlo přenocování v režimu airbnb, což znamená sdílené hostitelství v soukromých privátech se zákaznickou podporou, turistický a cestovní ruch získal nové obrysy.

Dnes už nehrají roli peníze, ale pouze chuť a čas poznávat nová města, nové lidi, prožívat nové zážitky. Trend nevázaného cestování zcela pohltil mladé generace, ale jeho kouzlu přicházejí na chuť i ročníky věkem pokročilejší. Poté, co sami vyzkouší a zakusí pohostinnost systému, se bez okolků stávají hostiteli a dají k dispozici kus své nemovitosti i soukromí.

Pomoc od profíků

K tomu, aby hostitelství mohlo začít fungovat, stačí splnit základní čtyři podmínky: odpovídat na dotazy, přijímat žádosti o rezervace, vyhýbat se rušení rezervací a získávat pozitivní hodnocení. K tomu, abyste byli coby hostitelé opravdu úspěšní, je vhodné zajistit správu pronájmu bytu v Praze pomocí profesionálů.

pronájem

Správcovské služby zahrnují editaci uživatelského profilu, nastavení nabídky, výstupy na pěti platformách, profesionální fotografie, ve vyšším levelu pak nepřetržitou komunikaci s hostem, úklid nemovitosti, údržbu, opravy a osobní přivítání hostů. Ceny za správu Airbnb jsou šité na míru a reflektují na vývoj trhu a poptávku hostů.

Ani málo, ani moc

Otázkou zůstává, jakou zvolit a nastolit cenovou politiku, aby přilákala co nejvíc potenciálních klientů. Kalkulace zisku z pronájmu bytu je stěžejní záležitostí. Je velmi důležité najít rovnováhu mezi poptávkou a nabídkou, najít výhody nad konkurencí a optimalizovat možný příjem skrze maximální obsazenost.

Na trh je dobré vstoupit s částkou příznivou a dostupnou pro všechny sociální kategorie a vsadit na co nejlepší hodnocení skrze recenze. Právě ty z vašeho profilu udělají věrohodnou adresu a díky velkému počtu zájemců o ni zájem ještě více poroste.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno