stěhování do zahraničí

Stěhování asi nikdy nebude příjemnou záležitostí. I kdybyste se stěhovali z vámi nenáviděného a nehezkého bytu do vašeho vysněného rodinného domu, při samotném stěhování vám pravděpodobně úsměv na tváři nevydrží.

Proč nás stěhování tak děsí?

V průběhu stěhování vždy člověk zjistí, že si nezajistil dostatek krabic, že nemá lepicí pásky a fixy na popisování věcí, že mu chybí noviny na sklo a porcelán a že už vůbec nemá dostatek rukou či síly na to, aby všechny svoje věci přenosil do auta. A největší pohromou někdy bývá samotné auto. Pravdou však je, že stěhování v rámci jednoho města či aspoň jednoho státu, se dá ještě přežít i bez pomoci profesionálů. Je však zapotřebí množství obětavých přátel.
V okamžiku, kdy se však jedná o stěhování do zahraničí, jdou žerty stranou. Například stěhování z České republiky na Slovensko nemusí být co do počtu kilometrů vyčerpávající záležitostí. Na druhou stranu už dávno nemáme Československo a musíme si uvědomit, že Slovensko je zahraniční zemí, a tak jde o stěhování v mezinárodním měřítku.

Liší se mezinárodní stěhování od vnitrostátního?

Pravděpodobně se ptáte, zdali se vůbec mezinárodní stěhování od vnitrostátního nějak liší. Vezmeme-li to z praktického hlediska, tak je odvoditelné že ano (ať už v otázce vzdálenosti, nebo při stěhování do USA například v překonávání oceánu). V případě stěhování na Slovensko však nejde o žádnou tragédii. S ohledem na to, že jde o členskou zemi EU, je postup stejný jako při stěhování v rámci ČR.
Pokud se však stěhujete mimo EU, musíte navíc provést proclení. Tím pádem se při stěhování do zahraničí vyplatí využít některou ze společností poskytujících stěhovací služby. Skvělou volbou vám může být TRIV, s. r. o., díky níž se nebudete muset starat o všechny náležitosti, které stěhování mimo ČR přináší, a to ani o zmíněné proclení.

Proč využít stěhovacích služeb?

stěhovací službaTRIV se zaměřuje jak na stěhování bytů, tak na stěhování kanceláří, a to právě na několikrát zmíněné Slovensko. Jediné, co musíte udělat vy jako klient a člověk, který se stěhuje, je vyřídit si vlastní záležitosti spojené s vaším bydlením (například ukončení nájmu či odběru energií) a připravit seznam věcí, které chcete převést. Seznam spolu s prohlášením říkajícím, že jde skutečně o vaše věci, předáte společnosti, a následně můžete bezstarostně vyjet vstříc novému domovu.
A pokud se přesto bojíte, například aby vám firma nepoškodila vaše věci, pak využijte možnosti sjednat si pojištění. Nespornou výhodou není jen to, že se nemusíte téměř o nic starat a ničit si záda, ale nemusíte si ani zjišťovat náležitosti spojené se stěhováním do zahraničí. V neposlední řadě si člověk musí uvědomit, že kdyby si věci stěhoval sám a sám si je rozbil, nedostal by ani korunu, pokud by tedy nezaplatil sám sobě.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno