venkovní dlažba

Zima se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Máme lepší náladu a chuť do práce. Zimní plískanice, mráz, vítr a sníh dokážou se vzhledem domu a zahrady pěkně zatočit.

Tak začněte nejprve s údržbou venkovní dlažby!

Myslete na všechno

Díky venkovní dlažbě si vytvoříte perfektní přístup k domu i do zahrady. Venkovní dlažba velice dobře odolává povětrnostním vlivům. Možná si myslíte, že vydrží všechno. Sice je tvrdá a pevná, ale mohou se na ní objevit skvrny a praskliny. Také často zarůstá trávou či mechem. Jak ji ošetřit, aby vydržela po mnoho let krásná? Jistěže záleží na materiálu. Keramická, betonová – zámková dlažba, povrchy z přírodního kamene či ze dřeva potřebují zvláštní péči.

[irp]
Betonová dlažba

S příchodem jara je nutné venkovní betonovou dlažbu ošetřit. Nejčastějším zástupcem je zámková dlažba, která se pyšní pevností, dlouhou životností a snadnou rychlou pokládkou. Hodí se do garáží, na zahradu a kolem celého domu. Beton je materiál, který dobře saje vodu, takže během zimy zmrzne a dlažba může popraskat. Pokud se na povrchu vytvoří mech, klouže. V zimě je nutné odklízet sníh a na jaře i jindy během roku o dlažbu pečovat vysokotlakým čističem. Při práci nemusíte používat žádné chemické prostředky. Životnost betonové dlažby zvýšíte hydrofobizačním nátěrem.

Keramická a přírodní dlažba

Terasy a venkovní schody jsou obloženy mrazuvzdornou protiskluzovou a otěruvzdornou keramickou dlažbou. Potěší vás její snadná údržba, nepotřebuje speciální prostředky. Stačí ji jen pravidelně vytírat a zametat. Pro čištění spár postačí kartáček a horká voda. Přírodní kámen je povrch, který skvěle zapadne do scénáře zahrady. Pokud se už rozhodnete čistit tento povrch, vsaďte na k tomu určené prostředky, jinak byste mohli poškodit originální vzhled kamene.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno